Гигант (Съединение) победи у дома Асеновец (Асеновград) с 3:1. Двубоят е от 22-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Успехът приближи селекцията на Георги Мечечиев само на точка до лидера Несебър.

Стана нервен мач, който съперниците завършиха с по десет футболисти. В средата на първото полувреме Васил Василев насочи с глава топката в гредата на гостите. Иван Скерлев изведе домакините напред, реализирайки с глава след центриране от корнер. Реджеб Халил изравни с глава секунди преди почивката. Десетина минути след нея Георги Мавродиев засече с крак центрирана топка от Свилен Щерев – 2:1. Голмайсторът пропусна да се разпише още веднъж. Четвърт час преди края Щерев и Иван Тодоров от противника се спречкаха и рефера ги отстрани с червени картони. В последните секунди Мариян Гиров се измъкна сам срещу асеновградския страж и вкара третия гол.