Спартак загуби с 0:2 при гостуването си на Несебър при подновяването на първенството в Югоизточна Трета лига. Двата тима изиграха интересен мач, в който домакините надделяха.

Те успяха да открият резултата в 14-та минута. Тогава Николай Дросев получи добър пас отдясно, проби и центрира към Трайо Грозев, който с глава реализира. Спартак отговори с няколко добри атаки, въпреки че наглед домакините контролираха мача. На два пъти Георги Лазаров бе изведен сам срещу стража на Несебър, но не успя да реализира, гредата също помогна на морския тим.

Второто полувреме бе равностойно, но почти бе лишено от голови положения. Тима на Несебър бе малко по-активен и в крайна сметка стигна до второ попадение в 90-та минута, когато точен бе Кристиян Парашкевов.

ВИДЕО ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК!

Спартак е 9-ти в класирането с 32 точки. В следващия кръг, на 26 февруари от 14 часа, на стадион Пловдив, “гладиаторите” приемат Саяна.

СПАРТАК: Петър Мильотев, Даниел Спасов, Радослав Влашев, Николай Георгиев, Сонер Полат, Кръстьо Милев, Йълмаз Сюлейман, Кирил Георгиев, Петко Петков, Георги Лазаров, Мирослав Радев (Васил Стойчев, Тодор Тимонов, Александър Стойчев, Антон Маргаритов)

18 февруари 2023 г., събота, 14:00 ч / XX кръг:
ФК Ямбол 1915 (Ямбол) - Димитровград 1947 (Дмгр)          2:2 (1:1)
Гигант (Съединение) - Берое II (Стара Загора)             3:1 (2:0)
Черноморец 1919 (Бургас) - Левски (Карлово)               3:0 (1:0)
Несебър (Несебър) - Спартак 1947 (Пловдив)                2:0 (1:0)
Сокол (Марково) - Родопа Смолян (Смолян)                  3:2 (0:1)
Загорец (Нова Загора) - Локомотив 1926 II (Пловдив)       1:4 (1:1)