Локомотив (Пловдив) загуби от Динамо (Тбилиси) с 0:2 във втората проверка от началото на подготовката за “черно-белите” в Турция.
Попаденията реализираха Имран Омар (71) и Саба Квададжани (88).

Първата интересна ситуация дойде в четвъртата минута, когато футболистите на Динамо направиха добра атака, която завърши с мощен удар на Марушич, но Динко Хоркаш успя да се справи със ситуацията.

В 29-ата минута Камара проби отляво, след което пробва техничен изстрел от далечна дистанция, но отново стражът на “смърфовете” се намеси решително.

До края на първата част не видяхме сериозни положения. През второто полувреме темпото продължи да не бъде високо, като в 63-ата минута футболист на Динамо (Тбилиси) се озова на добра позиция, но не успя да се възползва и да затрудни резервата Илко Пиргов.

В 71-ата минута “сините” стигнаха до първия гол в проверката. В негов автор се превърна Имран Омар, който се разписа с удар от далечна дистанция. Халфът изстреля силен шут по земя, а Илко Пиргов не успя да се намеси.

В 79-ата минута Гиорги Маисурадзе проби по десния фланг и центрира в наказателното поле към Станислав Биленки, който отклони кълбото, но вратарят на “смърфовете” показа страхотен рефлекс.

Две минути преди края на срещата централният бранител Саба Квададжани оформи крайния резултат в проверката с точен удар с глава.

В следващата контролна среща “черно-белите” ще премерят сили със Зоря (Логанск).