Марица стартира с победа в контролите. Пловдивчани се наложиха с 1:2 над елитния Арда. И трите попадения паднаха след почивката. Веселин Марчев откри за гостите, но Тилев изравни. Десет минути преди края Мартин Газиев донесе победата на кършакалии след точно изпълнена дузпа.

Първата част завърши без голове, а през втората зрителите видяха три попадения. В 62-та минута Веселин Марчев се възползва от отличен извеждащ пас на Петър Атанасов, залъга защитник и с мощен удар откри резултата в полза на “Марица”. Тимът от Кърджали изравни в 69-та минута. Иван Тилев бе точен с глава след добро центриране. Само две минути по-късно Валери Домовчийски отне топката в центъра на терена и веднага изведе нахлуващия Станислав Маламов, който се озова сам срещу вратаря на “Арда”. Маламов го преодоля, но стражът го спъна и бе отсъдена дузпа. Мартин Газиев бе точен от бялата точка за 1:2, а този резултат се запази до края на мача.

Така “Марица” стартира серията от зимни контроли успешно и то срещу силен съперник. На 18 януари “жълто-сините” заминават на лагер в Турция, където ще изиграят три проверки срещу отбори от Русия, Полша и Северна Македония.

МАРИЦА – I полувреме: Илия Николов, Димитър Аврамов, Йордан Пейчинов, Георги Иванов, Соломон Джеймс, Ифеани Дейвид, Радослав Апостолов, Милен Танчев, Олджай Алиев, Георги Трифонов, Симеон Вешев

МАРИЦА – II полувреме: Петър Начев, Мартин Газиев, Илиян Йорданов, Марио Войнов, Христиан Димитров, Стефан Попов, Петър Атанасов, Веселин Марчев, Станислав Маламов, Валери Домовчийски (Айкут Янъков, Дъглас Иваноф)