Спартак завърши 2:2 срещу тима на Сливен в мач от 18- ти кръг на Югоизточна трета лига. Двубоят беше и последното домакинство на гладиаторите за тази година.

През първите 45 минути липсваха много голови положения. В 18′ Антон Маргаритов стреля силно, но стражът на гостите изби в ъглов удар. В 21′ Николай Георгиев засече центриране на Кирил Георгиев, но ударът му мина на сантиметри от страничния стълб на вратата.

“Второто полувреме бе много интересно с 4 попадения, но бе помрачено от доказано некадърния съдия Валентин Железов”, коментираха от клуба.

Резултата откри Тодор Тимонов в 55′ с топовен удар от 25 метра, който не остави шанс на стража на гостите. Само две минути по- късно Сливен изравни с гол на Кристиан Стоилов. В 63′ Тодор Тимонов изведе отлично Георги Лазаров, който с диагонален удар покрай вратаря отново изведе гладиаторитее напред. В 66′ Кристиан Стоилов отново бе забравен от защитата на Спартак и изравни резултата.

“В 80′ некадърника Валентин Железов отне победата на Спартак. След бърза контраатака Георги Лазаров бе съборен пред наказателното поле, топката обаче попадна в Мирослав Радев, който със страхотен удар вкара топката в горния ляв ъгъл на вратата. Незнайно защо Железов отсъди фаул за Спартак, вместо да остави авантажа и отмени попадението. След мача Железов се извини и призна, че е допуснал грешка, но полза от такива извинения няма. Недопустимо е съдия, свирещ в efbet Лига да допуска елементарни грешки”, коментираха от Спартак.

Така след 18 изиграни мача Спартак е на 9- то място с 29 точки в последния кръг за тази година, на 26 ноември, гостува на Сокол Марково.

Състав: Петър Мильотев, Александър Стойчев (Веселин Локов), Николай Георгиев, Кръстьо Милев, Даниел Спасов, Йълмаз Сюлейман, Антон Маргаритов (Тодор Тимонов), Кирил Георгиев, Георги Лазаров, Васил Стойчев (Димитър Юруков), Мирослав Радев