Дубълът на Ботев Пловдив записа най-впечатляващата си и изненадваща победа от началото на сезона. Канарчетата се наложиха като гост на лидера Крумовград и спечелиха трите точки. Жълто-черните отстъпваха с 1:0 на полувремето, но през втората част осъществиха пълен обрат и отмукнаха победата с 1:2.

“Канарчетата” имаха много проблеми в състави си, като Неманя Миланович трябваше да прекроява защитата и халфовата си линия. На вратата застана Мартин Панев, който замени контузения Славков, като Панев направи много силен мач със стабилни изяви.

През първата част домакините имаха териториален превес. В 10-ата минута Панев отрази удар с глава на Калоян Стефанов.

Три минути по-късно играч на домакините засече с глава, а топката мина на сантиметри от гредата. Последваха две добри контри на “канарчетата”, но до точен удар не се стигна.

В 25-ата минута Панев отрази опасен удар от дистанция, а в 34-ата минута силен шут на Узунов профуча над гредата.

Така се стигна до 40-ата минута, когато след центриране от корнер към вратата на Ботев топката бе избита и попадна в Ахмед Осман. Нападателят шутира, кълбото рикошира в гърба на Балинов и влетя във вратата за 1:0.

След почивката мачът бе двуостър с атаки към двете врати. В 46-ата минута удар на Бонев мина над вратата.

Две минути по-късно Абдулайе Траоре се разходи между отбраната на сините и с удар в далечния ъгъл вкара за 1:1.

В 55-ата минута домакините бяха близо до връщане на аванса си, но ударът на Радев с глава мина на сантиметри от гредата. В 63-ата минута удар на Траоре бе спасен от Макенджиев.

В 68-ата минута Панев се намеси отлично, избивайки директен удар от фаул. Две минути по-късно Траоре стреля от чиста позиция, но стражът парира удара.

В 76-ата минута Ахмед Осман бе изпуснат отдясно по атаката и отправи силен удар, като само фантастичната изява на Панев запази равенството в резултата.

В 82-ата минута домакините сбъркаха в отбрана, Траоре напредна и с плътен удар вкара за 2:1.

Буквално секунди по-късно бързоногият нападател бе близо до третия си гол, но след удара му топката се спря в напречната греда. В 85-ата минута Панев отрази удар с глава на Осман.

Две минути по-късно Монир остана очи в очи с вратаря на домакините, но не успя да го преодолее.

В добавеното време Бисер Бонев изби от голлинията удар към вратата на Ботев, а “канарчетата” издържаха на натиска на сините