Асеновец победи с 2:1 Карнобат като гост в среща от 15 кръг на Трета лига – Югоизтомна група и по този начин излезе на третото място с актив от 30 точки.

Мачът се разви под контрола на асеновградчани до 80-ата минута.

Възпитаниците на Веселин Филипов поведоха в 25-ата минута след пробив на Тодор Тодоров и остро центриране, което беше засечено от Реджеб Халил с глава за 0:1. Така завърши първото полувреме.

През второто полувреме Веско Филипов се разпика след корнер в 55-ата мининута за 0:2.

Футболистите на Асеновец се отпуснаха и пропиляха с лека ръка оше 2-3 положения сами срещу вратаря, докато не се стигна до 80-ата минута, когато след неспасяем удар в далечния ъгъл домакините върнаха едно попадение.

В добавеното време главният съдия Стефан Стефанов отсъди дузпа за игра с ръка. Вратарят Александър Велков спаси и при добавката се намеси за втори път, като се превърна в герой на мача и донесе трите точки.

По този начин  станимакалии се реваншираха за домакинскита си загуба с 1:2 у дома от Розова долина в предишния кръг.