Спартак (Болярци) отнесе с 3:0 Тракия (Стамболийски) в мач от 10 кръг в “А” ОФГ – първа група. Мачът почна много добре за домакините, със здрава битка в центъра на терена. Последваха няколко положения пред врата на гостите, но без успех. Все пак Христо Чобанов със зашеметяващ удар от границата на наказателното поле откри. Така завърши и първата част.

Втората част започна с още повече зрелищна битка и от двата отбора. Михайл Илиев засече топката с глава след центриране и направи резултата 2:0. Домакините се нахъсаха още повече и отново отнета топка в центъра топката стигна до Андон Мавров, който с лекота си спря топката в наказателното поле и я насочи покрай вратаря на гостите за крайното 3:0.
Спартак (Болярци) е 4-ти със 16 точки, а Тракия (Стамболийски) е втори със 17. В следващия кръг Спартак гостува на Секирово, а Тракия е домакин на Раковски.

22 октомври 2022 г., събота, 16:00 ч / X кръг:
Вихър (Белозем) - Раковски (Раковски)                     2:3
Спартак (Болярци) - Тракия 06 (Стамболийски)              3:0
Кричим (Кричим) - Спартак 1947 II (Пловдив)               1:1
23 октомври 2022 г., неделя, 16:00 ч / X кръг: