Секирово поведе в “А” ОФГ – първа група след победа в дербито с Дъбене. Срещата се игра в неделя в Дъбене, а гостите спечелиха с 0:3 в нервен мач с няколко червени картона.

Отборите изиграха интересно първо полувреме с много положения и добър футбол от двата тима. Второто започна с контраатака за Секирово и червен картон за вратаря на Дъбене, за фаул извън наказателното поле. Фаул, превърнат в гол за Секирово. Малко по-късно футболист от гостите удари футболист на домакините без топка и съдията показа директен червен картон за футболиста на Секирово. Последваха разправии и мелета, а съдията показа директен червен картон и на Пламен Упинов от домакините. Така второто полувреме футбол почти не се игра, а разправиите властваха на терена. Дъбенци с 9 човека получиха 2 гола и не успяха да се противопоставят на гостите. И трите гола за Секирово отбеляза Стефан Рабаджийски.