Мъжкият отбор на “Чавдар” Пловдив победи с 0:3 ОФК “Хисаря” като гост в 6-ти кръг от есенния дял на първенството в “Б” ОФГ.
Ранно попадение на Цветан Маврудиев в 8-та минута след дълъг диагонален пас от играещият наставник Атанас Савов даде ценна преднина за Чавдар. Малко по-късно треньорът на отбора получи разтежение и бе принуден да напусне, като се наложи промяна и в игровата схема на тима. През второто полувреме опонентът потърси изравняване и “оранжевите” бяха подложени на силен натиск, придружен с няколко пропуска. Към средата на второто полувреме, след заучено центриране от корнер, топката попадна в Стефан Николов, който хладнокръвно и майсторски отбеляза второ попадение в полза на “Чавдар”. Към края на втората част бяха извършени смени на цялата нападателна линия, като в игра влязоха четирима играчи – 13 и 14 годишни, именно Кристиян Борисов, Божидар Джамбов, Мартин Цветанов и Ивайло Панев. Именно те сътвориха третия гол, като след комбинация Ивайло Панев се пребори и находчиво, технично и със самочувствие матира защитата и вратаря за 3:0.
За Чавдар предстои домакинството срещу ФК“Домлян” в неделя, 16-ти октомври от 16:00ч. в с.Оризари.