Борислав (Първомай) изненада лошо Спартак (Пловдив) като победи пловдивчани с 2:1 в мач от 11 кръг в ЮИ Трета лига. Домакините се оказаха по-костеливи от очакваното и заслужено стигнаха до победата, след като “гладиаторите” така и не успяха да намерят верния ритъм за този мач, предаде репортер на PlovdivDerby.

Домакините бяха само с трима полеви резерви за този мач, но това не се оказа от съществено значение.

Първото полувреме бе равностойно като цяло, но домакините откриха в 24-та минута чрез Томислав Петков. По-късно съдията подмина и дузпа за домакините. През второто полувреме гостите привидно владееха повече топката, но така и не успяха да стигнат до гол. Първомайци стигнаха до второ попадение – Андрей Атанасов бе точен от дузпа. Все пак спартаклии успяха да стигнат до гол в 87-та минута чрез бившия нападател на Асеновец, Марица и Гигант Мирослав Радев. За повече обаче бе твърде късно и победата остана за първомайския тим.

Победата бе дълго чакана от първомайци, които “страдат” от дефицит на точки. Упехът е едва втори за тима, който е предпоследен със 7 точки. Спартак е на 8 място с 18 точки.

В следващия кръг първомайци гостуват на Родопа в Смолян, а пловдивският Спартак е домакин на дубъла на Локомотив.

8 октомври 2022 г., събота, 16:00 ч / XI кръг:
Родопа Смолян (Смолян) - ФК Ямбол 1915 (Ямбол)            0:0
Борислав 2009 (Първомай) - Спартак 1947 (Пловдив)         2:1 (1:0)
Атлетик (Куклен) - Левски (Карлово)                       2:0
Верея (Стара Загора) - Берое II (Стара Загора)            1:2 (0:2)
Розова долина (Казанлък) - Димитровград 1947 (Дмгр)       5:1 (3:1)
Карнобат (Карнобат) - Гигант (Съединение)                 0:2 (0:0)
Загорец (Нова Загора) - Черноморец 1919 (Бургас)          1:1 (1:0)