Спартак постигна трета поредна победа, след като се наложи с 2:1 над тима на Левски Карлово в мач от седми кръг на Югоизточна Трета лига.

“Гладиаторите” започнаха много активно срещата и още в 1′ Кирил Георгиев можеше да открие резултата, след като получи отличен пас на границата на наказателното поле, но ударът му премина на сантиметри над горната греда на Левски.

В 4′ Александър Стойчев центрира и Георги Лазаров с глава порази вратаря Станислав Попов и направи резултата 1:0.

Спартак продължи да атакува като първо Антон Маргаритов стреля, но вратарят Попов успя да избие в ъглов удар, а отново Маргаритов в 30′ можеше да отбележи, но влизащата под гредатата топка бе спасена от вратаря на Левски.

През второто полувреме гостите успяха да изравнят в 61′ с първия си точен удар, а голмайстор бе Иван Иванов.

Само пет минути по- късно Кирил Георгиев изведе по отличен начин Мирослав Радев, който се оказа сам срещу вратаря и реализира, за да донесе победата на Спартак и да оформи крайното 2:1.

Така Спартак вече има актив от 12 точки, а в следващия осми кръг на 24.09., Спартак гостува в Асеновград на отбора на Асеновец от 17:00ч.

Състав: Петър Мильотев, Александър Стойчев, Радослав Влашев ( Цветан Вълчинов ), Кръстьо Милев, Даниел Спасов, Йълмаз Сюлейман ( Давор Илиев ), Антон Маргаритов ( Тодор Тимонов ), Кирил Георгиев, Васил Стойчев ( Димитър Юруков ), Георги Лазаров, Мирослав Радев

16 септември 2022 г., петък, 17:00 ч / VII кръг:
Атлетик (Куклен) - Черноморец 1919 (Бургас)               0:3 (0:3)
17 септември 2022 г., събота, 17:00 ч / VII кръг:
Асеновец 2005 (Асеновград) - ФК Ямбол 1915 (Ямбол)        2:2 (1:1)
Родопа Смолян (Смолян) - Берое II (Стара Загора)          2:1 (0:1)
Борислав 2009 (Първомай) - Димитровград 1947 (Дмгр)       0:2
Верея (Стара Загора) - Саяна (Хасково)                    0:5 (0:3)
Розова долина (Казанлък) - Несебър (Несебър)              1:0 (0:0)