Фортуна прегърна Локомотив Пловдив и черно-белите се класираха на полуфинал за Купата на България след изпълнение на дузпи. Смърфовете завършиха 1:1 в редовното време и след продълженията срещу Етър на Ивайло, но при ролетката от бялата точка бяха по-точни и празнуваха след последния съдийски сигнал.

Първата опасна ситуация в мача дойде в седмата минута и бе пред вратата на гостите. Крум Стоянов получи топката в ляво на атаката и без да се бави върна към средата на наказателното поле, където Румен Руменов стреля на без да се бави, но силният шут мина над вратата.

В 30-ата минута се стигна до неприятен инцидент. При една борба за топката Игор Банович видгна високо крака си и изрита Даниел Младенов в лицето. Лицето на крилото плувна в кръв и трябваше да бъде заменен принудително. Малко преди това пък и Аласана Мане бе заменен рано-рано заради контузия.

В 59-ата минута Велко Батрович можеше да открие резултата, след като овладя топката в наказателното поле и стреля силно, но Илко Пиргов с глава спаси.

В 70-ата минута Етър удари греда. Иван Стоянов стреля директно от пряк свободен удар, но страничният стълб спаси “смърфовете”.

В 73-ата минута “болярите” стигнаха до откриване в резултата. Милош Петрович задържа в наказателното поле Румен Руменов и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Стоянов и с мощен шут реализира.

В 82-ата обаче Локо изравни. Момчил Цветанов опита да стреля от воле, но ударът се превърна в пас за Димитър Илиев, който бе непокрит в наказателното поле и без да се бави се разписа за 1:1.

При продълженията двата тима не създадоха сериозни опасности пред вратите си и така се стигна до дузпите.

Илко Пиргов се превърна в тотален герой за черно-белите! Локо мина през ада след като още в началото Елитон и Асен Георгиев пропуснаха, но след това с помощта на Пиргов Локо Пд стигна до победата след 20-тата дузпа.