Отборът на Марица победи юношите на Локо Пд до 19 години с 6:2 в представянето си пред феновете в Кършияка днес. Попаденията на жълто-сините вкараха Георги Георгиев (2 гола), Даниел Спасов (2 гола), Димитър Мичков и Джунейт Узунов.

Срещата се игра в събота на стадиона в квартал “Кършияка”, а преди нейното начало бе представен и състава на тима за сезон 2019/2020.
“Жълто-сините” имаха превъзходство през целия двубой и създадоха много положения. Още до почивката маричани реализираха 6 гола. На два пъти Георги Георгиев и Даниел Спасов се разписаха, а по едно попадение вкараха Димитър Мичков и Джунейт Узунов. В края на мача Мирослав Христов и Георги Коев се разписаха за “Локомотив” U19, които завършиха двубоя с човек по-малко заради получен червен картон. “Марица” също завърши с 10 души, след като Димитър Аврамов също получи червен картон.

През следващата седмица възпитаниците на Борислав Караматев ще се подготват за срещата от 1 кръг на Трета лига, която ще бъде идната събота. Съперник на старта на новия сезон ще бъде изпадналия от Втора лига “Несебър”, а мачът е в крайморския град.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Димитър Мичков, Мартин Анастасов, Даниел Спасов, Милен Танчев, Христо Янчев, Джунейт Узунов, Георги Георгиев, Тодор Тимонов. През втората част в игра влязоха: Иван Мицев, Красимир Кръстев, Денис Палков, Мариян Бончев, Георги Иванов.