Спартак постигна 21- вата си победа в първенството на Б- областна група- Запад, след като се наложи с 3:0 над тима на Белащица. Гладиаторите си решиха мача още през първото полувреме. Първият гол отбеляза Любо Цеков, който бе изведен отлично от Здравко Жилов. Рангел Костурски удвои, след като тръгна от собственото си наказателно поле, направи отлично двойно подаване с Любо Цеков и прониза вратата на гостите. Любо Цеков направи класическото 3:0 след като засече центриране на Кирил Нушев. През втората част Спартак можеше да направи резултата по- внушителен, но изтърва няколко добри ситуации.

Така “Гладиаторите” имат в актива си 63 точки и голова разлика 95:2. В следващия кръг Спартак гостува на Бенковски Куртово Конаре.

Спартак игра в състав: Костадин Велков, Кирил Нушев, Михаел Пърчев, Николай Христозов, Рангел Костурски,Христос Доков, Веселин Тонев, Здравко Жилов,Денис Хасан, Любо Цеков, Петко Фанев (Андон Андонов, Митко Илиев, Мануел Костов, Костадин Калинов, Атанас Църцев)

12 май 2019 г., неделя, 16:00 ч / XXIII кръг: