“Житница” победи “Металик” (Сопот) с 3:1 в интересен мач от съботната програма на 27 кръг в “А” ОФГ. Домакините заслужено стигнаха до успеха срещу съперник, който показа също добър футбол.

Голмайстора на групата Петър Кундурджийски реализира в 20 минута за 1:0, но  Танчо Тодоров изравни пет минути по-късно. Петър Антонов-Принца отново даде преднина на домакините 35 минута. През втората част Любослав Петрушев вкара за крайното 3:1 в 71-та минута. Зрителите на стадиона се насладиха на страхотен мач за стандартите на групатана на добре подготвен терен, а гостите показаха с представянето си, че заслужават по-предно класиране.

“Житница” заема 3-то място с 49 точки, а “Металик” е 10-ти с 33. В следващия кръг възпитаниците на Венцислав Павлов гостуват на “Тракия” в Стамболийски, а “Металик” приема “Вихър” (Белозем). До края на сезона остават 3 кръга. Някои резултати от днес:

11 май 2019 г., събота, 18:00 ч / XXVII кръг:
Вихър (Белозем) - Сокол Ф (кв.Долни Воден, Асеновград)    3:0 сл.
Житница (Житница) - Металик 1938 (Сопот)                  3:1
Кричим (Кричим) - Дълго поле (Дълго поле)                 1:5
Марица (Милево) - Вихър (Войсил)                          1:1
Секирово (кв.Секирово, Рак) - Марица 1951 (Първомай)      ?:?
12 май 2019 г., неделя, 18:00 ч / XXVII кръг: