“Марица” загуби с 4:1 гостуването си на ОФК “Карнобат” в мач от 31-ви кръг на Трета лига – Югоизточна група. Цялата група за мача беше съставена само от юноши, някои от които ненавършили 17 години. Изключение правиха само двамата вратари и Красимир Иванов. “Жълто-сините” допуснаха и най-голямата си загуба през този сезон.
Срещата започна равностойно. Маричани стояха относително добре на терена с изключение на завършващата на атаката. В 35-та минута домакините излязоха напред в резултата. След центриране последва засичне на втора греда, което бе отразено от Горан Гръблев, но при добавката с шпагат на самата голлиния той нямаше шанс. Така завърши първата част.
Втората част започна с много добро спасяване на вратаря Гръблев, след удар от границата на наказателното поле. Маричани отговориха с бърза контра, като имаха числено предимство – двама на един, но не се възползваха. Малко по-късно Денис Палков можеше да се изравни, но напречната греда спаси домакините. В 60-та минута домакините удвоиха, а шест минути по-късно резултатът стана класически след грешка в отбраната. Стоян Пидев и Мирослав Георгиев бяха принудително заменени след получени контузии. Домакините стигнаха до четвърти гол, който беше от засада, но това не направи впечатление на страничния съдия. Почетното попадение за “Марица” реализира Димитър Русев, който пресече един пас и излезе очи в очи с вратаря на домакините. Русев хладнокръвно насочи топката в ъгъла, но друг гол на сметката на “Марица” не бе отбелязан.
Така “Марица” допусна шеста шампионатна загуба. С актив от 52 точки тимът заема 5-то място, с две по-малко е “Миньор” (Раднево). В следващия кръг възпитаниците на Борислав Караматев приемат “Димитровград”. Срещата е на 18 май, от 18 часа, на стадион “Марица”.

МАРИЦА: Горан Гръблев – капитан, Йордан Пейчинов (Димитър Русев), Георги Иванов, Денис Палков, Петър Сърбов, Красимир Иванов, Стоян Пидев (Мариян Бончев), Иван Мицев, Атанас Павлов, Цецо Главчев, Мирослав Георгиев (Мартин Манев). Резерви: Илия Николов, Теодор Фърков, Илиян Рангелов, Любомир Масалджиев. Треньор: Борислав Караматев

11 май 2019 г., събота, 15:30 ч / XXXI кръг:
Нефтохимик 1962 (Бургас) - Борислав 2009 (Първомай)       2:0 (1:0)
11 май 2019 г., събота, 18:00 ч / XXXI кръг:
Карнобат (Карнобат) - Марица 1921 (Пловдив)               4:1
Атлетик (Куклен) - Хасково 1957 (Хасково)                 0:0
Сокол (Марково) - Загорец (Нова Загора)                   0:3
Черноморец 1919 (Бургас) - Асеновец 2005 (Асеновград)     3:0 сл. *
* - гостите предварително уведомяват, че няма да се явят.
Свиленград 1921 (Свиленград) - Розова долина (Казанлък)   0:3 (0:0)

5. Марица 1921 (Пловдив)              30   14  10   6   38:24   52
 6. Миньор (Раднево)                   31   15   5  11   40:29   50
 7. Хасково 1957 (Хасково)             31   12   8  11   48:42   44
 8. Атлетик (Куклен)                   31   12   7  12   45:39   43
 9. Розова долина (Казанлък)           31   12   6  13   50:47   42
10. Гигант (Съединение)                30   11   8  11   32:32   41
11. Борислав 2009 (Първомай)           31   11   3  17   39:42   36
12. Карнобат (Карнобат)                31   10   6  15   37:58   36
13. Сокол (Марково)                    30    9   6  15   40:51   33
14. Левски (Карлово)                   30    8   9  13   22:40   33