“Марица” победи с 2:0 “Атлетик” (Куклен) в мач от междинния 30-ти кръг от първенството в Трета лига – Югоизточна група, игран в сряда на стадиона в квартал “Кършияка”. Победата за тима воден от Борислав Караматев е първа от пет мача насам и дойде съвсем заслужено. Двата състава изиграха интересен мач, хвърляйки много сили в битката в средата на терена. За пореден път през този сезон бургаски рефери ръководиха мач на “Марица”, като в ранната фаза на мача спестиха доста жълти картони на играчите за нарушения.
“Марица” започна добре срещата, макар първата опасност да бе пред вратата на Илия Николов. В 6-та минута Стефан Рабаджийски засече центриране с глава, но Николов се намеси вещо. В 8-та минута Запрян Запрянов получи добър извеждащ пас от Георги Георгиев, измъкна се и с прецизен удар откри резултата, завършвайки по-най добрия начин образцовата комбинация. Няколко минути по-късно Лъчезар Ангелов центрира отлично, капитанът Костадин Дяков засече с глава и удвои. След изпълнението на центъра гостите загубиха топката и Георги Георгиев се озова сам срещу вратаря на “Атлетик” Димитър Георгиев, който е юноша на “Марица”. Нападателят на пловдивчани стреля технично, но топката премина покрай гредата на противниковата врата. До края на полувремето гостите стигнаха до едно разбъркване пред вратата на Илия Николов, но защитниците пред него се справиха, а в 37-та минута стражът на гостите изби в корнер удар от дистанция, предотвратявайки трети гол.
Втората част започна равностойно, като положенията бяха малко, а борбата в централната част на терена беше много. Двата тима стигнаха до няколко по-опасни удара, които бяха неточни. След 65-та минута си пролича, че “Марица” физически е по-добре подготвения отбор. В средата на полувремето двама състезатели на гостите се сблъскаха и дълго получаваха лекарска помощ. Все пак двамата продължиха срещата, а загубеното време рефлектира върху продължението на мача. В 73-та минута гостите останаха с човек по-малко, след като влезлият в началото на второто полувреме Димитър Джонджоров се контузи, а треньорът на кукленци вече беше направил трите си смени. За “Марица” през второто полувреме в игра влязоха трима юноши – Мирослав Георгиев, Мартин Манев и Иван Мицев, които заедно със започналия като титуляр Стоян Пидев се представиха доста добре. В последните минути на мача домакините задържаха повече топката, а силите на гостите бяха на привършване. В края на мача се откриха няколко добри възможности за гол. В 86-та минута Христо Янчев можеше да отбележи, но стреля встрани. В даденото от рефера Панайотов шест минутно продължение Мирослав Георгиев стреля добре, но стражът на гостите улови. Минута по-късно отново юношата се озова сам срещу вратаря Георгиев, който бе излезнал напред и предотврати ударът на младия футболист. В последната минута от продължението дойде и най-сериозното положение за гостите. Борислав Хаджиев стреля опасно на сантиметри встрани от целта.

Така “Марица” постигна заслужен успех и с мач по-малко заема пето място в класирането с актив от 52 точки. В следващия кръг “жълто-сините” гостуват на ОФК “Карнобат”. Срещата е на 11 май, събота, от 18 часа, на градския стадион в Карнобат. Следващото домакинство на пловдивския тим е срещу “Димитровград” седмица по-късно.

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Джунейт Узунов, Йордан Пейчинов, Костадин Дяков – капитан, Христо Янчев, Стоян Пидев, Мирослав Радев (Мартин Манев), Лъчезар Ангелов (Иван Мицев), Георги Георгиев, Запрян Запрянов (Мирослав Георгиев). Резерви: Горан Гръблев, Красимир Иванов, Атанас Павлов, Денис Палков. Треньор: Борислав Караматев

АТЛЕТИК: Димитър Георгиев, Юлиан Романов (Димитър Джонджоров), Александър Христев (Георги Йотовски), Ивайло Аврамов, Янко Гюзлев, Атанас Чернев, Добрин Орловски, Антонио Цанков (Ангел Семерджиев), Георгиос Караянис, Стефан Рабаджийски, Борислав Хаджиев – капитан. Резерви: Станимир Иванов, Илхан Ибрамчик, Антонио Топалов, Олгин Чобан. Треньор: Христо Телкийски

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Йордан Пейчинов, Джунейт Узунов (Марица); Димитър Джонджоров, Янко Гюзлев (Атлетик)

Съдийски състав: ГС: Христо Панайотов; АС: Динко Стоянов и Николай Бахов – Бургас; 4-ти съдия:Светослав Шехов – Пловдив; Делегат:Борис Ганев – Бургас

Пловдив, стадион “Марица”, 250 зрители

8 май 2019 г., сряда, 18:00 ч / XXX кръг:
Миньор (Раднево) - Борислав 2009 (Първомай)               1:0 (1:0)
Садово (Садово) - Нефтохимик 1962 (Бургас)                1:4 (1:2)
Розова долина (Казанлък) - Левски (Карлово)               5:0 (3:0)
Асеновец 2005 (Асеновград) - Свиленград 1921 (Свил)       3:3 (0:1)
Загорец (Нова Загора) - Черноморец 1919 (Бургас)          3:0 (2:0)
Хасково 1957 (Хасково) - Сокол (Марково)                  2:0
Марица 1921 (Пловдив) - Атлетик (Куклен)                  2:0 (2:0)
Гигант (Съединение) - Карнобат (Карнобат)                 2:0 (1:0)

5. Марица 1921 (Пловдив)              29   14  10   5   37:20   52
 6. Миньор (Раднево)                   30   15   5  10   39:27   50
 7. Хасково 1957 (Хасково)             30   12   7  11   48:42   43
 8. Атлетик (Куклен)                   30   12   6  12   45:39   42
 9. Гигант (Съединение)                30   11   8  11   32:32   41
10. Розова долина (Казанлък)           30   11   6  13   47:47   39
11. Борислав 2009 (Първомай)           30   11   3  16   39:40   36
12. Сокол (Марково)                    29    9   6  14   40:48   33
13. Левски (Карлово)                   30    8   9  13   22:40   33
14. Карнобат (Карнобат)                30    9   6  15   33:57   33