Лидерът в Югозападната Трета лига Хебър направи поредна много важна крачка към завръщането си сред професионалистите. Тимът на Николай Митов се наложи с 1:0 във визитата на Чавдар (Етрополе) от 23-ия кръг. Единственото попадение в срещата беше дело на резервата Кирил Георгиев, който бе точен в 80-ата минута. Успехът на стадион Чавдар в Етрополе бе напълно заслужен за “зелените”, които изиграха най-доброто си първо полувреме под ръководството на бившия треньор на Левски.

През него обаче късметът обърна гръб на гостите, когато Георги Недялков удари гредата. Играчите на Хебър имаха още две-три отлични възможности за гол, докато домакините само един път застрашиха вратата на лидера в групата.

След почивката момчетата на Ники Митов продължиха да бъдат по-настойчиви, а накрая стигнаха и до поредните три точки. Това стана благодарение на попадението на резервата Георгиев, който насочи топката в мрежата десетина минути преди края на двубоя, завършвайки добра атака на Хебър.

Тимът от Пазарджик има вече актив от 59 точки, като запази преднината си от шест точки пред втория Оборище (Панагюрище), който надви с 2:0 Германея (Сапарева баня) и записа четвърта поредна победа в първенството. Хебър има 19 победи от 23 мача, като следващата седмица на 30 март приема Надежда (Доброславци) на стадион “Георги Бенковски”.
Поражението беше 12-то за Чавдар (Етрополе), който остана на десето място в шампионата с 29 точки.