Хебър отстъпи на тима на Банско с 1:0 в днешното си гостуване от 21-и кръг на Трета Югозападна лига. Домакините надделяха и успяха да вземат своя реванш, след като през първия полусезон пазарджиклии взеха победата със същия резултат. Мачът в Банско беше скучен. Единствения гол в мача падна още в 5-та минута и бе дело на играч в зелено – автогол. След центриране от ъглов удар Атанас Велев изпусна Борислав Сандев от домакините, който нанесе удар с глава по топката. Тя се удари в гърба на Цветан Павлов от Хебър и влетя в горния ляв ъгъл на Петър Дебърлиев.

След гола „козлите” преминаха в откровена защита, приемайки играта в своето поле, а напред разчитаха на редки, но съвсем не безобидни контри. Хебърци не успяха да намерят ефективно противодействие на тази постановка до самия край на мача. Въпреки, че привидно имаха по-добър контрол над топката, до края на първата част „зелените” не успяха да отправят нито един точен удар към вратата на домакините. В повечето случай атаките на Хебър се разбиваха пред пеналтерията на Банско, където липсата на креативни идеи улесняваше напълно банскалии. За всички 90 минути двата отбора не стигнаха до сто процентово положение пред противниковата врата.

За Хебър следва домакински мач тази сряда (20-и март) срещу Ботев (Ихтиман).

Загубата на Хебър даде възможност на втория в класирането – Оборище (Панагюрище), да съкрати от девет на шест точки дистанцията помежду им. Тимът от “Орчо Войвода” разгроми с 4:1 у дома предпоследния в подреждането Спортист (Своге) и отново се върна в битката за първата позиция. При всички положения в Оборище ще се надяват да излъжат Хебър като гост на 10 април, когато е ключовият сблъсък в Пазарджик.

Хебър: Петър Дебърлиев, Васил Геров(к), Мартин Сечков, Симеон Иванов, Атанас Велев, Якуб Идризов, Цветан Павлов(53-Цветелин Тонев), Руслан Иванов(81-Славо Косов), Георги Недялков, Даниел Пехливанов, Кристиян Михайлов

16 март 2019, събота, 15:00 ч / XXI кръг:
Рилски спортист 2011 (Сам) - Балкан 1929 (Ботевград)      1:0 (0:0)
Марек 1915 (Дупница) - Пирин 1941 (Разлог)                0:0
Вихрен 1925 (Сандански) - Беласица (Петрич)               1:0 (0:0)
Оборище (Панагюрище) - Спортист 2009 (Своге)              4:1 (2:0)
Велбъжд (Кюстендил) - Миньор (Перник)                     0:1
Надежда (Доброславци) - Германея (Сапарева баня)          3:1
Чавдар (Етрополе) - Сливнишки герой (Сливница)            2:1
Ботев 1937 (Ихтиман) - Септември (Симитли)                2:1
Банско (Банско) - Хебър 1918 (Пазарджик)                  1:0 (1:0)

6. Банско (Банско)                    21   11   5   5   34:19   38
 7. Миньор (Перник)                    21    9   7   5   29:21   34
 8. Беласица (Петрич)                  21    8   5   8   28:19   29
 9. Чавдар (Етрополе)                  21    9   2  10   44:35   29
10. Рилски спортист 2011 (Самоков)     21    7   7   7   21:24   28
11. Марек 1915 (Дупница)               21    7   4  10   22:22   25
12. Германея (Сапарева баня)           21    7   2  12   27:42   23
13. Ботев 1937 (Ихтиман)               21    7   1  13   24:43   22
14. Септември (Симитли)                21    4   7  10   13:21   19
15. Надежда (Доброславци)              21    4   7  10   23:43   19