Отборът на “Марица” записа класическа победа с 3:0 над гостуващия ОФК “Карнобат” в мач от 14-ти кръг в първенството на Трета лига – Югоизточна група. Двубоят на стадион “Марица” бе интересен и предложи хубав футбол и много голови положения, предимно пред вратата на гостите. “Марица” надигра своя противник и заслужено постигна успех в този мач. Тимът на ОФК “Карнобат”, за разлика от много други отбори, не игра затворено, показа коректна игра и се бореше, за което заслужава поздравления. Съдийството този път бе на ниво, с изключение на някои единични грешки.
В двубоя участие не взеха няколко контузени състезатели на “Марица”, между които и капитанът Костадин Дяков, който вероятно ще пропусне оставащите мачове до края на есенния полусезон. Отново в ролята на нападател влезе Пламен Табаков.
Срещата започна с високо темпо и силен натиск на домакините, които за около 5-6 минути съзададоха 6 чисти голови положения. Още в първата минута Христо Янчев изведе прекрасно Пламен Табаков сам срещу вратаря на гостите Роман Васенев. Табаков премина и стражът, който го фаулира и бе отсъдена дузпа. Айкут Янъков изпълни наказателния удар и откри резултата. В 3-та минута два последователни удара на Запрян Запрянов бяха отразени от Васенев. Минута по-късно топката бе избита от голлинията от защитник. Тодор Тимонов центрира от корнер, а Пламен Табаков насочи с глава, но защитник в червено-черно успя със сетни усилия да избие. В 6-та минута Айкут Янъков изведе Запарян Запрянов, но ударът на последния премина над вратата. Отново Запрянов се озова в добра позиция минута след предишното си положение, като този път опита да прехвърли вратаря, но нямаше шанса да отбележи. В 18-та минута Джунейт Узунов отправи хубав, плътен удар от около 20 метра, но вратарят на гостите спаси. Пламен Табаков можеше да удвои минути след това, но ударът му премина покрай вратата. Тодор Тимонов също опита далечен удар в 29-та минута, но и той нямаше шанс. В 36-та минута Айкут Янъков стреля опасно, но неточно, а в 37-та минута Тимонов изпълни пряк свободен удар, но отново топката излезе в аут. В 41-та минута гостите стигнаха до най-опасният си удар. Капитанът Димитър Петров стреля добре, но неточно. Освен този удар “червено-черните” имаха и още два, но те също бяха неточни.
Втората част също бе доста интересна. На няколко пъти футболисти на “Марица” бяха извеждани зад защитата на “Карнобат”, но вратарят Васенев пресичаше, а веднъж и защитник успя да избие в последния момент. В 57-та минута Тодор Тимонов центрира от корнер, а Васенев опита да улови в купа от играчи пред него. Най съобразителен при създалата се ситуация се оказа Величко Величков, който удвои резултата. В 62-та минута Ивайло Стойчев от гостите стреля много опасно, но неточно, покарй вратата. В 77-та Тимонов за малко да изненада вратаря на гостите, след като завъртя топката директно от ъглов удар, но Васенев се справи. Христо Каймайански от състава на “Карнобат” стреля над целта в 81-та минута. В последните минути се откриха три шанса пред Тодор Тимонов. Първо той стреля добре в 87-та минута, но вратаря улови. Две минути по-късно последва нов опит – този път от фаул, но отново неуспешно. В даденото двуминутно продължение, при контра на домакините, трима състезатели в жълто-син екип се озоваха срещу един в червено-черен. Топката бе пусната към Тимонов, който с техничен, прехвърлящ удар оформи крайното 3:0.
След изиграването на срещите от 14-ти кръг “Марица” заема 3-то място с 31 точки. Водач е “Нефтохимик” с 34, пред “Созопол” с 32. Четвърти е “Загорец” с 30, но и с мач по-малко. “Карнобат” се свлече до 16-то място с 12 точки. До края на есенния полусезон остават 3 кръга, а в следващия “Марица” гостува на “Димитровград”. Двубят е следващата събота, от 14:30 часа, на стадион “Миньор”.
МАРИЦА – ОФК КАРНОБАТ 3:0 (Айкут Янъков 2’-дузпа; Величко Величков 57’; Тодор Тимонов 90+2)
МАРИЦА: Илия Николов, Николай Димитров – капитан (Йордан Пейчинов), Величко Величков, Атанас Савов (Даниел Спасов), Джунейт Узунов, Христо Янчев, Лъчезар Ангелов (Милен Танчев), Тодор Тимонов, Айкут Янъков, Пламен Табаков, Запрян Запрянов. Резерви: Горан Гръблев, Красимир Иванов, Александър Праматаров, Ерик Смилянов. Треньор: Борислав Караматев
ОФК КАРНОБАТ: Роман Васенев, Трендафил Момчилов, Милен Стоянов, Ясен Тузаков, Емил Димитров, Димитър Петров – капитан, Георги Калоянов (Ивайло Стойчев), Габриел Диманов, Стойко Колев, Стоян Калпаклиев (Станислав Славов), Михаил Палов (Иван Грингов). Резерви: Любомир Стефанов, Кирил Иванов, Христо Каймакански, Павел Парушев. Треньор: Георги Калоянов
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Величко Величков (Марица); Роман Васенев, Трендафил Момчилов, Михаил Палов (Карнобат).
Съдийски състав: ГС: Павел Попов – Стара Загора, АС: Владимир Хубенов и Ариф Садула – Кърджали, 4-ти съдия: Владимир Недялков – Пловдив, Делегат: Цветан Гърдев – Пловдив
стадион “Марица” – 300 зрители
10 ноември 2018, събота, 14:30 ч / XIV кръг:
Миньор (Раднево) - Созопол (Созопол)                      0:1
Гигант (Съединение) - Димитровград 1947 (Димитровград)    1:0
Марица 1921 (Пловдив) - Карнобат (Карнобат)               3:0 (1:0)
Хасково 1957 (Хасково) - Атлетик (Куклен)                 1:0 (0:0)
Загорец (Нова Загора) - Сокол (Марково)                   2:1
Асеновец 2005 (Асеновград) - Черноморец 1919 (Бургас)     2:4
Розова долина (Казанлък) - Свиленград 1921 (Свиленград)   2:3 (1:2)
Садово (Садово) - Левски (Карлово)                        1:0
Борислав 2009 (Първомай) - Нефтохимик 1962 (Бургас)       1:2 (0:1)

7. Борислав 2009 (Първомай)           14    6   1   7   20:22   19
 8. Миньор (Раднево)                   13    5   4   4   15:11   19
 9. Атлетик (Куклен)                   13    5   2   6   21:19   17
10. Садово (Садово)                    14    5   1   8   13:29   16
11. Сокол (Марково)                    14    4   3   7   16:24   15
12. Свиленград 1921 (Свиленград)       13    4   3   6   10:19   15
13. Розова долина (Казанлък)           14    4   3   7   19:26   15
14. Димитровград 1947 (Димитровград)   14    4   2   8   13:21   14
15. Гигант (Съединение)                14    3   4   7   19:22   13