“Садово” загуби инфарктно и нелепо в последната секунда домакинството си на “Миньор” (Раднево) с 1:2. Мачът бе от 11-ти кръг на шампионта в Трета лига – Югоизточна група. Коментарът за срещата, който ви предлагаме е от страницата на тима във фейсбук:

“Първото полувреме футболистите на “Миньор” превъзхождаха в бързина и комбинативност “Садово” и владееха повече топката, но “Садово” откриха резултатът при една от редките си атаки. След центриране от десния фланг на атаката Емо Аргиров с глава отбеляза за 1:0. Второто полувреме започна ударно за гостите, които изравниха на тежкия и наводнен терен (преди мача се изсипа силен дъжд), след добра многоходова комбинация завършена от техен нападател. И горе-долу по това време мачът приключи и започна грозната картинка, съдията виждайки, че гостите от Раднево са по-добрият отбор на терена реши, че трябва да им помогне да вземат трите точки и осезаемо започна да свири в тяхна полза. Това изнерви до краен предел “Садово” като съдийската тройка само това и чакаше и набързо направи силите още по-неравни. След два жълти картона, червен получи централния нападател Стоян Грънчарски 20 мин. преди кра на мача. И въпреки това “Садово” устиска буквално до самият край на мача. При едно отчаяно центриране Иво Димитров-Шведа крайно болезнено и незаслужено с оглед на добрата му игра до този момент, изчисти топката във вратата на Стефан Стойчев-Вутата за 1:2. Но, това не беше всичко – изпускайки напрежението нападател на гостите изпусна и обидна реплика към Вутата, можи би и нарочно отчитайки болезнения момент. Вратаря не издържа и се потдаде на провокацита и тръгна да търси саморазправа като предизвика и меле на терена. Веднага след като приключи разправита съдията свири край на мача и Стефан Стойчев получи червен картон. Колко малко усилия от страна на съдиите са нужни за да опорочи един съвсем нормален мач !!!!!!”

20 октомври 2018, събота, 16:00 ч / XI кръг:
Садово (Садово) - Миньор (Раднево)                        1:2
Борислав 2009 (Първомай) - Розова долина (Казанлък)       2:2 (2:0)
Нефтохимик 1962 (Бургас) - Асеновец 2005 (Асеновград)     6:1
Свиленград 1921 (Свиленград) - Хасково 1957 (Хасково)     0:0
Черноморец 1919 (Бургас) - Марица 1921 (Пловдив)          2:3 (0:1)

6. Хасково 1957 (Хасково)             11    5   3   3   11:13   18
 7. Миньор (Раднево)                   10    4   4   2   12:9    16
 8. Борислав 2009 (Първомай)           11    5   1   5   16:17   16
 9. Розова долина (Казанлък)           11    4   3   4   16:17   15
10. Димитровград 1947 (Димитровград)   11    4   2   5   12:14   14
11. Атлетик (Куклен)                    9    4   1   4   14:12   13
12. Сокол (Марково)                    11    3   3   5   13:21   12
13. Гигант (Съединение)                11    2   3   6   14:17    9
14. Карнобат (Карнобат)                11    2   3   6    9:19    9
15. Левски (Карлово)                    9    1   4   4    4:14    7