“Тракия” (Стамболийски) и ФК “Дълго поле” завършиха 1:1 в мач от 6 кръг в “А” ОФГ. Бръсков реализира дузпа за домакините през първата част за 1:0, а гостите стигнаха до равенството в 90-та минута след нова дузпа. Домакините от Стамболийски бяха бесни от поведението на своите домакини, като с редакцията на PlovdivDerby.com се свърза именно голмайстора Бръсков. Той коментира мача по следния начин: “Тракия (Стамболийски) бе върнат 20 години назад във футбола от гамените от Дълго поле. Отвратени сме! Вместо да изпитаме удоволствие от играта още от първата минута гостите започнаха с провокациите към съдията. Псуваха го най-безцеремонно и заплашваха нашия отбор, че като отидем там щяли да ни убият. Съдията им спести 3 червени картона най-малко за ритане без топка. Целта им беше само да ритат и контузят някои футболист. Анти футбол! Мен лично ме беше срам да бъда на терена, срам за футбола! Тяхната публика също провокираше през цялото време.
Както футболисти така и публика бяха дошли да се бият, а не да изпитат удоволствие от най-масовия спорт в света. Псуване, заплахи и ратане това беше общо взето целяи мач. Този отбор няма място изобщо във футбола! Отвратен съм! На такова чудо не бях присъствал!”, коментира Петър Бръсков.
29 септември 2018, събота, 17:00 ч / VI кръг:
Марица (Цалапица) - Житница (Житница)                     1:1
Вихър (Белозем) - Момино (Момино село)                    2:0
Металик 1938 (Сопот) - Вихър (Войсил)                     ?:?
Тракия 06 (Стамболийски) - Дълго поле (Дълго поле)        1:1
30 септември 2018, неделя, 17:00 ч / VI кръг: