Спартак се завърна на стадион “Тодор Диев” с разгромна победа над Спортинг Бенковски. Двубоят бе истински празник. Над 500 привърженици на “гладиаторите” подкрепиха отбора в първия домакински мач след възраждането на мъжкия тим.

Двубоят започна със заря и димки и това още повече повдигна настроението на отбора, който се отблагодари с голова фиеста на феновете.

Резултата откри Любо Цеков в 30′. Той стреля силно, вратарят на гостите успя да избие, но Цеков стреля повторно и вкара за 1:0. В 35′ Петко Фанев с глава вкара за 2:0, а още преди почивката Кирил Нушев бе изведен отлично от Цеков и с диагонален удар вкара за 3:0.

Второто полувреме започна вихрено за гладиаторите. В 49′ двамата юноши в състава Кристиян Кодуков и Мартин Симеонов направиха отлична комбинация и последния вкара за 4:0. В 61′ Петко Фанев отбеляза втория си гол в срещата със страхотен прехвърлящ удар от 25 метра. В 72′ Кирил Нушев бе намерен отлично в малкото наказателно поле от Митко Илиев и покачи на 6:0. Мартин Симеонов с красив удар от около 15 метра вкара втория си гол в мача и оформи крайното 7:0.

Така Спартак е лидер в Б – областна група запад с 3 победи и голова разлика 17:0. Същият точков актив имат и отборите на Спартак (Ново село) и ФК Брестовица. В следващия кръг, на 30 септември, Спартак гостува на Радиново 2006.

Състав на Спартак: Костадин Велков, Кирил Нушев, Николай Христозов, Михаил Пърчев, Христос Доков-капитан (Атанас Църцев), Рангел Костурски, Мартин Симеонов, Кристиян Кодуков (Митко Илиев), Петко Фанев (Андон Андонов), Данис Хасан (Веселин Тонев), Любомир Цеков (Костадин Калинов)

22 септември 2018, събота, 17:00 ч / III кръг:
Труд (Труд) - Лидер (Ягодово)                             5:0
23 септември 2018, неделя, 17:00 ч / III кръг:
Бенковски (Куртово Конаре) - Марица 1921 II (Пловдив)     1:4
Спартак (Ново село) - Брестник 1948 (Пловдив)             5:0
Брестовица (Брестовица) - Вихър 2006 (Граф Игнатиево)     5:0