Отборът на Арда (Кърджали) отнесе с 9:0 Борислав (Първомай) в среща от предпоследния кръг на Югоизточна Трета лига. Както е известно, футболистите на Елин Топузаков вече се класираха за Втора лига, а днес с пищна церемония бе открит реновираният стадион “Дружба” в Кърджали, на който “сините” ще домакинстват занапред.

Двубоят с Борислав ще се помни не само с броеницата от голове във вратата на гостите. В самото начало вратарят на Борислав Димитър Стамболийски се контузи, но поради липсата на резерва за този пост под рамката застана полеви играч. След почивката пък Андрей Атанасов – Хищника изпълни комична дузпа в стил “Паненка”, а ударът не уцели целта и излезе в аут. Четири попадения за Арда вкара Димитър Алексиев, който бе сред най-добрите от домакините.

Откриване на реновираният Дружба в КърджалиДо последно мачът бе под въпрос заради силният дъжд, който се изля над Кърджали малко преди 18:00 часа. Наводненият терен попречи на футболистите да сътворят нещо смислено в първите минути.
Арда - Борислав ( Първомай )В 12-ата минута се случи нещо куриозно и рядко виждано! Вратарят на гостите Димитър Стамболийски се контузи, което наложи на мястото му да застане полеви играч. Причина за това е късата резервна скамейка на тима от Първомай. Под рамката застана Апостол Стоянов.
Арда - Борислав ( Първомай )В 15-ата минута Атанас Чепилов откри резултата с помощ от гредата – 1:0 за Арда. В 17-ата минута “вратарят” на Борислав (Първомай) отби удар отдясно, а Красимир Илиев на празна врата мушна топката за 2:0.
В 19-ата минута Ахмед Осман с глава направи 3:0, а веднага след това Димитър Алексиев отблизо увеличи преднината на домакините с 4:0.
Арда - Борислав ( Първомай )Последва кратко затишие в наказателното поле на Борислав, за да дойде 32-ата минута, в която Алексиев направи 5:0 с точно изпълнение. Веднага след това Илиев покачи на 6:0. След почивката Арда видимо намали оборотите, което бе логично при 6:0. Все пак в 67-ата минута Митко Плахов опъна мрежата за 7:0.
Арда - Борислав ( Първомай )Малко след това се случи нещо комично. В 68-ата минута голмайсторът на Борислав – Андрей Атанасов, известен като Хищника, получи право да изпълни наказателен удар. Звездата на гостите опита удар “Паненка”, но не улучи вратата и прати топката встрани. Така Борислав пропусна дузпата и не отбеляза почетно попадение. В 80-ата минута Димитър Алексиев оформи своя хеттрик, а резултатът набъбна на 8:0 зза Арда.
Арда - Борислав ( Първомай )С всяка изминала минута играчите от Първомай отпадаха все повече, което доведе до това да получат гол, докато се движат на ходом в 86-ата минута. Автор на попадение бе отново Алексиев. След срещата футболистите на Арда получиха медалите си и ликуваха с купата за първенец на Югоизточна Трета лига от ръцете на спортния министър Красен Кралев.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) – БОРИСЛАВ 2009 (ПЪРВОМАЙ) 9:0