Черно море стигна до заслужена победа срещу Локомотив Пловдив на Тича в първа среща от финалния плейоф от Втората осмица с 2:1, но пък резултатът е много добър за гостите преди реванша. Черно-белите имаха куп кадрови проблеми. Освен без напусналия Бакалов, Акрапович трябваше да се справя с липсата в титулярния състав на Аралица, Умарбаев и Булят. Отборът на босненеца изпадна в глуха защита, но след час игра оцеляваше при непрестанните атаки на моряците.

В 61′ страхотен гол за домакините вкара Атанас Зехиров, който от малък ъгъл с външен фалц матира Милина. 3 минути по-късно шокът за черно-белите стана двоен, след като националът на Нигерия Стивън Езе направи ужасяваща грешка и изгуби топка като последен човек. Останалият очи в очи с Милина Фенуш промуши топката зад вратаря на пловдивчани за първи път. Последваха още няколко опасности пред вратата на Локо Пд, но изведнъж 5 минути преди края на срещата Филип Михалевич върна черно-белите в играта с гол от близо, след центриране на Буна. В последната минута на мача Милина се реваншира за леко допуснатия първи гол със страхотна изява след изпълнение на пряксвободен удар от страна на домакините.

В последната минута Анте Аралица бе изгонен с червен картон, след като имаше претенции за дузпа и ритна съперник без топка. Младият хърватин напредна, навлезе в наказателното поле, бе задържан за момент от съперник и падна на земята. Дузпа обаче не последва, а при изправянето си Аралица дръпна рязко крака си, който бе под тялото на съперник и видя червения цвят на картона.