Отборът на “Марица” загуби от “Созопол” в здрав и интересен мач от 28 кръг от първенството на Втора лига. От 38-та минута пловдивчани бяха с човек по-малко, а моментът се оказа ключов. “Жълто-сините” дадоха всичко от себе си в този мач, но така и не успяха да стигнат до гол. Домакините от своя страна играха изключително нахъсано до последната минута, въпреки положението си.
За “Марица” участие в този мач не взе капитанът Костадин Дяков, който е с контузия от мача с “Царско село”.

Първата част бе равностойна, като и двата отбора имаха своите шансове за гол. В 5-та минута Джунейт Яшар отправи хубав удар, след центриране на Никола Марин, но топката премина над вратата на Стамен Бояджиев. Десет минути по-късно удар на Борислав Караматев мина на сантиметри над напречната греда. Последваха два хубави удара от страна на домакините, единият от които бе неточен, а при другия Кирил Акалски, който беше и капитан на своя отбор в този мач, се намеси добре. В 38-та минута Венцислав Гюзелев получи директен червен картон за удар без топка към противников състезател. Гюзелев закъсня при ситуацията и фаулира, макар и не грубо, противника си. Това подейства негативно на пловдивчани и малко след това, в 45-та минута, домакините откриха резултата чрез Кирил Грозданов.

Въпреки изоставането си “Марица” стоеше добре през втората част, но в 61-та минута Кристиян Пешов удвои с неспасяем удар отдалече. До края “жълто-сините” опитаха да променят резултата – Георги Георгиев на два пъти, в 76-та и 78-та минути, оставаше сам срещу вратаря на домакините, но и двата пъти Бояджиев успя да спаси. В края на мача маричани организираха натиск, като ситуациите пред вратата на домакините се заредиха една след друга. В 80-та минута Георгиев пак се откъсна и бе спънат от последния човек в отбраната на “Созопол”, но съдията Иванов подмина ситуацията. В 83-та минута Свилен Щерев стреля диагонално, но над вратата от чиста позиция. Последваха още няколко ситуации, но гол така и не падна.

Загубата оставя “Марица” на 14-то място, под чертата, с 30 точки. В следващия кръг “жълто-сините” приемат “Ботев” Гълъбово, като мача е на 13-ти май, от 18 часа, на стадион “Марица”. В последния кръг пловдивчани гостуват на “Лудогорец”-2. Шансовете за спасение минават през две задължителни победи и добър развой на останалите срещи.

СОЗОПОЛ”: 1.Стамен Бояджиев, 16.Диян Лефтеров, 77.Жил Лоусън /21.Станимир Баев 82’/, 99.Кирил Грозданов /14.Иван Стоянов 89’/, 9.Кристиян Пешов, 10.Мартин Газиев /7.Спас Спасов 70/, 22.Мирослав Иванов, 11.Мустафа Мустафа, 31.Петър Кюморджиев ©, 66.Стоян Мантаров, 8.Теодор Стефанов.  РЕЗЕРВИ: 25.Свилен Нотев, 55.Иван Ангелов, 50.Габриел Кармо, 2. Стелиян Колев. Треньор: Маргирит Димов

“МАРИЦА”: 12.Кирил Акалски ©, 4.Мирослав Пушкаров, 6.Йордан Христов, 2.Никола Марин, 3.Атанас Ташолов, 20.Борислав Караматев /19.Петър Чалъков 58’/, 11.Свилен Щерев, 9.Рангел Игнатов /13.Николай Колев 63’/, 7.Джунейт Яшар, 8.Венцислав Гюзелев, 10.Димитър Юруков /14.Георги Георгиев 70’/ РЕЗЕРВИ: 1.Илия Николов, 22.Атанас Куманов, 18.Даниел Спасов, 21.Пламен Табаков. Треньор: Димчо Беляков

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Мирослав Иванов – “Созопол”; Атанас Ташолов, Борислав Караматев – “Марица”

ЧЕРВЕНИ КАРТОНИ: Венцислав Гюзелев – “Марица”, 38’

Съдийски състав: ГС: Георги Иванов, АС1: Костадин Тановчев, АС2: Николай Попниколов, 4-ТИ: Цанко Миндалов, СН: Христо Недялков