Отборът на “Марица” победи с 0:2 при гостуването си на “Нефтохимик” в мач от 6-ти кръг от шампионата във Втора професионална лига. Двубоят се игра на стадиона в близкия до Бургас град Българово, където “шейховете” играят своите домакински срещи. Двата тима изиграха интересен и оспорван мач, преди който имаха равен точков актив от по 3 точки. За “Марица” извън групата останаха контузените Джунейт Яшар и Николай Колев. За домакините пък дебютира китайския футболист Дзаминг Люй.
“Марица” изигра добър двубой, в който момчетата на Стоян Димитров бяха пределно мотивирани, играха мъжки и заслужено стигнаха до така важния успех.
През първата част двата тима имаха поделено надмощие и до някъде логично резултатът след 45 минути игра беше 0:0. “Жълто-сините” имаха няколко шанса да открият, но не съумяха да го направят. Домакините също имаха две по-опасни ситуации, но Илия Николов се справи с удара на Цветан Филипов в 21-та минута, а шут на Даниел Стоянов в 28-та минута срещна гредата.
През втората част маричани показаха воля за победа и с разумна игра стигнаха до успеха. Първо в 55-та минута Венцислав Гюзелев откри в полза на маричани със своя дебютен гол във Втора лига, възползвайки се от грешка в отбраната на домакините, които след гола изглеждаха разколебани. В 88-та минута Димитър Юруков вкара втори гол за “Марица” и узакони победата на своя тим. Така момчетата в жълто-синьо доказаха на скептиците, че освен потенциал имат и дух.
След победата “Марица” вече има 6 точки в актива си, като и двете победи на “жълто-сините” са постигнати на чужд терен.
В следващия кръг “Марица” приема в Пловдив тима на “Черноморец” (Балчик), който днес надви “Монтана” с 1:0. Двубоят ще се играе на терена на футболен комплекс “Ботев 1912” в квартал “Коматево”.
НЕФТОХИМИК: 12.Християн Славов, 20.Стоян Калев, 23.Станислав Жеков©, 26.Цветан Чахов, 19.Ясен Тузаков, 71.Живко Илиев /Георги Жеков 57’/, 11.Кирил Личев, 21.Цветан Филипов, 22.Халибрям Кърмаджъ, 91.Дзаминг Люй 69’/10.Симеон Русев/, 9.Даниел Стоянов/8.Даниел Стаматов 45’/. РЕЗЕРВИ: 96.Мартин Шейтанов, 15.Никола Авджиев, 89.Андрей Казалиев, 17.Живко Комелов. Треньор: Николай Кръстев
МАРИЦА: 1.Илия Николов©, 22.Атанас Куманов /4.Мирослав Пушкаров 58’/, 2.Никола Марин, 5.Самер Алхусейн, 6.Цветан Йотов, 19.Петър Чалъков, 15.Светослав Читаков, 20.Борислав Караматев, 9.Рангел Игнатов/21.Христо Янчев 72’/, 10.Димитър Юруков, 8.Венцислав Гюзелев/18.Даниел Спасов 78’/. РЕЗЕРВИ: 12.Димитър Грабчев, 16.Алил Кардашев, 3.Атанас Ташолов, 14.Георги Георгиев. Треньор: Стоян Димитров/Стойчо Драмов
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Нефтохимик: Кирил Личев; Марица: Светослав Читаков, Христо Янчев
СЪДИЙСКИ СЪСТАВ: ГС: Васимир Маруан Ел-Хатиб, АС1: Красимир Владимиров Миланов, АС2: Станислав Лазаров Станев, 4-ТИ: Петър Григоров Григоров, СН: Красимир Драганов Драганов
СТАДИОН: “Българово”, гр.Българово –
26 август 2017, събота, 18:00 ч / VI кръг:
Струмска слава 1927 (Радомир) - Локомотив 1929 (София)    2:1
  [1:0 Ивайло Стоянов 32'-д, 1:1 Илиян Стефанов 79', 2:1 Георги Янев 83']