Хебър оглави еднолично класирането на Трета югозападна футболна лига след победа над Миньор (Перник). В среща от 3-тия кръг на първенството пред над 1000 зрители хебърци надиграха на стадион „Георги Бенковски” „чуковете” с 1-0 и единствени в групата запазиха пълен точков актив и суха мрежа след 3 поредни изиграни мача.

Срещата започна нервно, както на терена, така и по трибуните. В 3-тата минута агитката на Миньор провокира тази на Хебър и в сектор „Африка” се стигна до физически контакт на феновете. Агитките на Хебър и Миньор си спретнаха масов бой /ВИЖ ВИДЕОТО ПОД СТАТИЯТА/ и мачът бе прекратен за около 10 минути. Запалянковците бяха изпуснати от полицаите, пробиха загражденията и влязоха в ръкопашна схватка. След кървавото меле има пострадал охранител, който е със счупена ръка, ударен полицай и ранени фенове. Лекарят на Хебър е бил и в двете агитки, за да окаже първа помощ на пострадалите. В крайна сметка органите на реда си свършиха работата, изграждайки жив буфер между двете агитки.

На терена Хебър буквално смачка с игра своя противник, но топката не пожела да влезе нито веднъж след опасните атаки и удари на Цветелин Тонев, Тео Стефанов, Георги Чакъров и Георги Георгиев. В края на първата част гостите останаха в намален състав, след като регерът Волен Чинков изгони за два поредни жълти картона Любомир Христов от гостите.

След почивката Хебър продължи да доминира на терена, но вратата на Миньор беше като омагьосана. Цветан Павлов, Георги Георгиев на два пъти, Георги Чакъров и Тео Стефанов превърнаха пеналтерията на перничани в истинско стрелбище, но или топката свистеше край гредите или вратарят Даниел Леонтиев се намесваше успешно.

Пернишката крепост падна в 73-та минута, когато след набег отдясно Васил Геров центрира пред вратата на Миньор. Топката беше свален с глава към Атанас Велев – Крауч, който от непосредствена близост разпечата мрежата на Леонтиев за 1-0. До края на мача Миньор заигра на ръба на риска, но контрите на Хебър не успяха да получат материален израз. Статуковото се запази и домакините оставиха така желаните от всички 3 точки в Пазарджик.

На стадиона в Пазарджик имаше около 1500 зрители, като привържениците на перничани са около 100-150 човека.
В друг мач от кръга Свобода Пещера стигна до победа с 1:2 като гост на Рилски спортист в Самоков.

Хебър: Димитър Георгиев, Васил Геров(к), Мурад Ибраим, Георги Чакъров, Георги Иванов, Георги Георгиев, Атанас Велев, Теодор Стефанов, Никола Иванов, Цветан Павлов, Цветелин Тонев(Ангел Лачов/Стефан Лачов, Красимир Здравков)

3. Вихрен 1925 (Сандански)             3    2   0   1    8:3     6
 4. Миньор (Перник)                     3    2   0   1    3:2     6
 5. Сливнишки герой (Сливница)          3    2   0   1    2:1     6
 6. Септември (Симитли)                 3    2   0   1    7:3     6
 7. Банско (Банско)                     3    2   0   1    3:1     6
 8. Марек 1915 (Дупница)                3    1   2   0    7:4     5
 9. Беласица (Петрич)                   3    1   2   0    4:3     5
10. Свобода 2011 (Пещера)               3    1   1   1    4:5     4
11. Пирин (Гоце Делчев)                 3    1   1   1    4:7     4
12. Балкан 1929 (Ботевград)             3    1   0   2    5:7     3