“Марица” записа първа и дългоочаквана победа през този сезон. “Жълто-сините” надвиха коравия тим на “Струмска слава” на градския стадион в Радомир с 3:6. Двата отбора изиграха здрав мач, с много борба, обрати и цели 9 гола. Футболистите на “Марица” показаха мъжество и много хъс в този мач и съвсем заслужено достигнаха до победата. И макар тя да не дойде лесно бе много сладка.
В стартовия състав на “Марица” бяха извършени няколко промени, като титуляри мача започнаха Никола Марин, Даниел Спасов, Георги Георгиев и Петър Чалъков.
“Марица” влезе добре в мача и до 10-та минута пловдивчани вече водиха с 0:2. Първо Джунейт Яшар откри в 8-та минута, а две минути по-късно Георги Георгиев, който направи своя дебют в професионалния футбол, удвои. Постепенно домакините се оттърсиха от шока. С голове на Кристиан Тасев в 15-та и 35-та минути домакините от Радомир се върнаха в мача, като при този резултат 2:2 завърши първата част.
На полувремето домакините извършиха вратарска смяна. През втората част Ивайло Стоянов в 56-та минута изведе домакините напред, реализирайки от дузпа, като така домакините стигнаха до обрат. В 61-та минута дузпа бе отсъдена и за пловдивския тим, а Джунейт Яшар я реализира и изравни. Само две минути по-късно “жълто-сините” нанесоха нов удар – Рангел Игнатов изведе отново “Марица” напред в резултата – 3:4, след нова дузпа и нов обрат в мача. И това не беше всичко, въпреки опитите на домакините отново да стигнат до равенството, маричани продължаваха да са опасни в атака и отбелязаха нов гол в 90-та минута подпечатвайки първата победа за този сезон. Отново бързоногия Рангел Игнатов се разписа за 3:5. В даденото от съдията Петър Григоров продължение “Марица” стигна и до шести гол в този луд мач. Негов автор бе Джунейт Яшар, който реализира хеттрик в този двубой.
Така “Марица” стигна съвсем заслужено до своя първи успех във Втора лига. Успех, който преди утрешните срещи изкачва тима на 13-та позиция във временното класиране.

Струмска слава /Радомир/

СТРУМСКА СЛАВА: 12.Кристиан Дончев /Радослав Костадинов 45’/ 6.Димитър Петков, 3.Николай Николов ©, 20. Ангел Маджиров, 15.Калоян Евгениев, 2.Борислав Николов, 13.Георги Иванов /14.Мариан Хаджиев 83’/, 16.Ивайло Стоянов, 7.Кристиан Тасев, 11.Александър Аспарухов / 9.Стоян Георгиев 65’/, 88.Петър Димитров. РЕЗЕРВИ: 1.Радослав Костадинов, 84.Денислав Мицаков, 5.Мартин Костов, 8.Тодор Зюмбулев, 19.Христо Младенов. Треньор: Владимир Димитров

МАРИЦА: 1.Илия Николов ©, 2.Никола Марин, 3.Атанас Ташолов, 4.Мирослав Пушкаров, 5.Самер Алхусейн, 7.Джунейт Яшар, 10.Димитър Юруков /8.Венцислав Гюзелев 82’/, 14.Георги Георгиев, 18. Даниел Спасов /9.Рангел Игнатов 57’/, 19.Петър Чалъков, 20.Борислав Караматев /15.Светослав Читаков 54’/. РЕЗЕРВИ: 12.Димитър Грабчев, 22.Атанас Куманов, 16.Алил Кардашев, 21.Христо Янчев. Треньор: Стоян Димитров
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Димитър Петков, Ангел Маджиров – Струмска слава; Илия Николов, Никола Марин, Рангел Игнатов, Даниел Спасов – Марица
СЪДИЙСКИ СЪСТАВ: ГС: Петър Григоров Григоров, АС1: Петър Велизаров Митрев, АС2: Станислав Лазаров Станев, 4-ТИ: Цанко Костадинов Миндалов, СН: Крум Добринов Стоилов