Въпреки показания потенциал от “Марица” през втората част пловдивския тим загуби при гостуването си на “Монтана” с 2:1. Срещата бе последна от 3-ти кръг на Втора лига и бе предавана пряко по Диема Спорт. Двубоят се игра на стадион “Кипровец” в град Чипровци, на около 40 км. от Монтана, където футболистите от северозападния град домакинстват поради ремонт на стадион “Огоста”.
Мачът бе интересен и ако през първата част домакините от “Монтана” имаха превъзходство, то през втората маричани стояха доста по-добре на терена и загатнаха за своя потенциал.

В началото на срещата домакините бяха по-активни в атака, опитвайки се да упражнят натиск. До стрелкови позиции рядко се достигаше. Маричани разчитаха на контри в опразнените от футболистите на “Монтана” зони. Постепенно играта се успокои, но домакините продължиха да имат преимущество, контролирайки средата на терена. В 15-та минута Владимир Айтов стреля с глава след центриране от корнер, но Илия Николов с лекота улови. В 22-та отново Айтов, който бе непокрит в наказателното поле, стреля с глава. Капитанът на “Марица” Николов отново бе на висота на вратата на “жълто-сините”. Александър Манолов стреля неточно от изгодна позиция няколко минути по-късно. В 32-та минута Джунейт Яшар и Венцислав Гюзелев комбинираха и голмайсторът на “Марица” от миналия сезон излезе сам срещу Неманя Счекич, но се оказа в положение на засада. След 30-та минута играчите на “Марица” изнесоха играта в по-предни позиции, но не успяваха да стигнат до решителния удар. В 40-та минута опитния Даниел Васев се възползва от пас на Антонов и с хубав удар откри резултата в полза на “Монтана”. До края на полувремето нямаше интересни ситуации пред двете врати и то завърши при резултат 1:0.

Димитър Юруков отбеляза своя втори гол от началото на сезона

Втората част започна с бърз гол в полза на домакините. В 50-та минута Петър Атанасов пусна успореден на гол-линията пас в наказателното поле към Александър Манолов, който със шпагат успя да удвои. “Марица” стоеше далеч по-добре през второто полувреме. В 56-та минута минута Николай Колев технично се измъкна и центрира към връхлитащия Димитър Юруков, но Неманя Счекич се намеси, предотвратявайки гол в своята врата. В 59-та минута току-що влезлия Светослав Читаков пусна много добър пас към Димитър Юруков, който навлезе на скорост в наказателното поле и реализира за 2:1. Голът е втори на сметката на Юруков от началото на сезона във Втора лига. В 64-та минута домакините можеха да отбележат след центриране от фаул, но топката премина покрай страничната греда. В 71-та минута Борислав Караматев изведе с дълъг пас голмайстора Юруков, но този път вратаря Счекич успя да спаси. Минута по-късно Джунейт Яшар стреля неточно. В 77-та минута Джунейт Яшар не успя да засече центриране на метри пред вратата, след наместа на защитник. Минута по-късно Атанас Илиев излезе сам срещу Николов, но Мирослав Пушкаров го застигна в последния момент и изчисти в корнер. В 83-та минута неправилно отсъдена засада спря хубава атака на пловдивския тим миг преди Никола Марин да центрира към наказателното поле. В 85-та минута Петър Чалъков стреля от около 25 метра встрани от вратата. В 90-та минута Манолов от домакините стреля неточно, а в даденото продължение на двубоя играта бе накъсвана от играчите на “Монтана”, като в крайна сметка те се поздравиха с успех.

След двубоя треньорът на “Марица” Стоян Димитров коментира пред Диема Спорт, че причина за загубите до този момент, са неувереност в собствените сили на играчите. Той изрази надежда, че тимът ще покаже скоро пълния си потенциал.
В следващия 4-ти кръг “Марица” отново гостува, този път на коравия тим на “Струмска слава”. Двубоят в Радомир е на 12 август от 18 часа.

МОНТАНА: 33.Неманя Счекич, 3.Иван Михов ©, 19.Юлиян Чапаев /5.Стефан Цонков 70’/, 17.Тодор Георгиев, 13.Йордан Йорданов, 21.Владимир Айтов, 14.Николай Парнаров, 10.Петър Атанасов, 11.Александър Манолов, 20.Мирослав Антонов /9.Атанас Илиев 63’/, 4.Даниел Васев /26.Борислав Дамянов 82’/. РЕЗЕРВИ: 1.Евгени Александров, 8.Свилен Щерев, 77.Небойша Иванчевич, 23.Християн Илиев. ТРЕНЬОР: Явор Вълчинов
МАРИЦА: 1.Илия Николов ©, 16.Алил Кардашев /2.Никола Марин 78’/, 3.Атанас Ташолов, 4.Мирослав Пушкаров, 6.Христо Стамов, 7.Джунейт Яшар, 8.Венцислав Гюзелев /15.Светослав Читаков 58’/, 9.Рангел Игнатов /19.Петър Чалъков 53’/, 10.Димитър Юруков, 20.Борислав Караматев, 22.Николай Колев РЕЗЕРВИ: 12.Димитър Грабчев, 5.Самер Алхусейн, 18.Даниел Спасов, 21.Христо Янчев. ТРЕНЬОР: Стоян Димитров
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Даниел Васев, Йордан Йорданов, Владимир Айтов, Александър Манолов – Монтана; Светослав Читаков, Атанас Ташолов, Петър Чалъков – Марица.
СЪДИЙСКИ СЪСТАВ: ГС: Румен Красимиров Христов, АС1: Асен Крумов Крумов , АС2: Петър Милчев Рангелов, 4-ТИ: Димитър Димитров Димитров , СН: Алексей Иванов Николов