Ботев Пловдив губи с 1:0 като гост на Маритимо на полувремето в мач реванш от третия предварителен кръг на Лига Европа.

Още в 4-ата минута Омар Косоко пробва удар от дистанция, но топката излезе в аут. Три минути по-късно домакините пробваха центриране, но Иван Чворович се намеси и улови. В 14-ата минута Ердем Шен подаде остра топка в наказателното поле на “жълто-черните”, но Рикардо Валенте не успя да засече кълбото.

В 25-ата минута гостите от Пловдив направиха изключително добра атака. Омар Косоко намери Цветомир Панов, който се включи в атаката на тима, след което направи финт и стреля по земя към вратата, но Шарлис показа класа. Стражът се справи с най-доброто положение за Ботев от началото на сблъсъка.

В 34-ата минута главният рефер Сърджан Йованович отсъди спорна дузпа. Мартинш центрира от фаул в наказателното поле на Ботев, където Пламен Димов изблъска с ръце в гърба Родриго Пиньо, който падна и съдията свири дузпа за домакините. Зад топката застана Пиньо, който без да се замисли прати кълбото в мрежата на “канарчетата”.

В продължението на първото полувреме Виктор Генев след удар с глава бе на косъм да изравни резултата.