Ботев Пловдив буквално унищожи Бейтар, които имат 40 000 000 евро бюджет. Израелците бяха тотално разкостени от канарчетата с 4:0, като жълто-черните от Пловдив можеха да отбележат поне още толкова попадения, ако не и повече. С общ резултат 5:1 канарчетата продължават напред в турнира Лига Европа.

В петата минута гол на гостите бе отменен правилно заради засада. Итай Шехтер бе зад защитата, преди да прати топката в мрежата от малък ъгъл. В десетата минута Ботев откри резултата. При едно центриране от ъглов удар Пламен Димов засече топката с глава във вратата на съперника. Съвсем скоро “канарчетата” можеха да удвоят, след като Фернандо Виана остана очи в очи с вратаря Клайман, но ударът му мина на сантиметри покрай гредата. В 32-ата минута бразилецът вече бе безпощаден. След едно центриране на Балтанов Виана засече от воле топката, която рикошира в ръката на бранител на израелците и заблуди стража за 2:0. В 41-ата минута многоходова комбинация на Ботев изведе Стоянов на стрелкова позиция, но ударът му бе избит със сетни усилия от вратаря.

Вторто полувреме също започна по отличен начин и само две минути след подновяването на играта падна и трети гол за Ботев. При едно изпълнение от пряк-свободен удар на Неделев топката се удари в гредата и попадна директно на крака на Балтанов, който без да се бави я прати във вратата за трети път. Бризола оформи разгрома в 90-ата минута.