Чепинец(Велинград) и Свобода(Пещера) завършиха 1:1 в първия си контролен мач от лятната подготовка.
Първото полувреме завърши при резултат 0:0 като играта беше равностойна. Второто полувреме започна добре за пещерци и те поведоха с гол на Темелко Зайков. В края на двубоя Чепинец изравни след хубава атака и попадение на Стоян Сотиров – Меси. Той и другият 16-годишен талант на Чепинец – Съли Тахчиев изкараха почти пълни 90 минути на терена срещу Свобода. Групата на пещерци беше от 22-ма футболисти, сред които и новите Камов и Тошкин.
За Чепинец играха местните Илия Иванов, Николай Байряков и брациговския зет Христо Сталев, няколко много млади момчета от юнгите, както и четирима от миналогодишния състав, пристигнали от София с върнатия начело на отбора треньор Атанас Стоилов.
В следващата си контрола Свобода ще гостува на Верея – 2 (Стара Загора), а Чепинец ще посрещне Брацигово на клубния си стадион.