Наравно 2:2 завърши първата контролна среща на “Борислав” в лятната предсезонна подготовка. Нашите приеха “Атлетик” (Куклен) в мач за запознанство между футболистите и старши треньора Спас Колев.
Първата част протече равностойно, без сериозни голови положения. В 42-ата минута първомайският вратар Димитър Вичев се опита да лъже в наказателното си поле противников нападател, който му открадна топката и я вкара в празната врата. В последната минута от полувремето Шаби Османов бе ритнат от съперник и напусна играта.
Бориславци изравниха още в началните минути на втората част. В 50-ата минута великолепна атака, започната от Георги Какалов, продължи с пас надясно към бързоногия Ангел Здравчев, който нахлу в наказателното поле, финтира кукленски защитник и от аутлинията върна топката към връхлитащия Динко Митрев. Той пък триково с пета прати топката в мрежата.
Десет минути по-късно левият фланг на първомайската защита се пропука, противников нападател се вряза в пеналтерията и би покрай плонжа на вратаря Благой Димов за 1:2.
В 64-ата минута Ангел Здравчев и Рамадан Хайрула (“Атлетик”) се сдърпаха и получиха червени картони, но на техните места влязоха други футболисти.
Домакините изравниха за втори път в 70-ата минута, когато Динко Митрев бе спънат пред наказателното поле на съперника и Георги Какалов с технично изпълнение на прекия свободен удар прати неспасяемо топката в ъгъла – 2:2.
Малко по-късно след опит за центриране пред първомайската врата топката описа странна парабола и тупна върху горната греда.
В 84-ата минута младият Димитър Димитров бе изведен зад гърба на кукленската отбрана и бе задържан от противников защитник, който също видя червения цвят на картона.
В проверката за “Борислав” взеха участие: Димитър Вичев (46-Благой Димов, 68-Марио Иванов), Джунейт Узунов, Христо Иванов, Мартин Здравчев, Димитър Хубинов, Николай Ангелов, Ангел Здравчев (64-Янко Матев), Динко Митрев (71-Димитър Димитров), Георги Какалов, Виделен Сердарски (46-Богдан Кузмов, 84-Васил Канев), Шабан Османов (46-Тенчо Тенев).