Локомотив (София) победи Ботев (Враца) с 3:1 в приятелска среща между двата тима. За Ботев това бе втората проверка – след 3:4 като гост на Царско село.

Новият централен нападател на локомотивци Атанас Курдов откри резултата още в 6-ата минута след пробив отляво на Александър Александров – 1:0. В 35-ата минута Курдов можеше да се разпише за втори път, този път с глава след фаул, но топката мина покрай вратата.

В 48-ата минута хубава атака отдясно на локомотивци чрез Александров и Стефанов завърши с голов удар на Николай Цветков-Демона отблизо за 2:0.

Ботев намали скоро резултата на 2:1 след удар с глава на Янаки Смирнов. Съставът на гостите наложи териториален превес, но пропусна контра на домакините, която доведе до трети гол в полза на Локомотив в 83-ата минута. Илиян Стефанов напредна и подаде на празна врата на Марио Йорданов и той не сбърка за крайното 3:1.