Дунав (Русе) и Сокол (Марково) са новите участници в Елитната юношеска група до 17 години. Те ще играят в дивизията през сезон 2017-2018.

Сокол (Марково) победи Етър (Велико Търново) с 3:1 в бараж на ст. „Тунджа” в село Ягода, край Стара Загора. Хеттрик за Сокол отбеляза Ремзи Неджип. Той откри още в 5-ата минута. До края на полувремето Етър изравни чрез Бранислав Ботев. През второто полувреме Неджип вкара още две попадения и класира Сокол сред най-добрите отбори в България във възрастта. Десет минути преди края тимът от Марково остана с човек по-малко. Мюмюн Исмаил получи втори жълт картон и напусна терена.

На стадион “Ивайло” във Велико Търново, в другия бараж, Дунав разгроми Миньор (Перник) с 5:0.