^ В периода 1969 -1973 година 6 4 поредни мача Левски бие Ботев в София с един и същ резултат – 2:1.

^ Само 3 срещи от 61 мача в столицата са завършвали 0:0.

^ В 63 мача са реализирани 204 гола – средно по 3.23 на мач.

^ През първите полувремена са отбелязани 93 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 111 точни попадения.

^ Най-много голове за Левски са отбелязали: 9 – Н. Сираков, 7 – Ем. Спасов, 6 • Г. Аспару- хов-Гунди.

^ За канарчетата най-резултатни са били: 5 гола – Ив. Сотиров- Албанеца и Г. Попов- Тумби, 4 – Д. Дерменджиев-Чи- ко, 3 – Й. Кичеков и К. Костадинов.

^ Най-често получените резултати са: 2:1 – 11 пъти (9 за Левски и 2 за Ботев), 1:0 • 10 пъти (7 за сините и 3 за канарчетата), 2:0 – 7 пъти, и 3:0 и 3:1 по 5 пъти.

^ Двама футболисти на Левски са реализирали хеттрик – Н. Сираков и Г. Христов.

^ В полза на Левски са отсъдени 16 дузпи, като са реализирани 13, а са пропуснати 3 – от Ив. Тишански и Н. Сираков – две.

^ В полза на Ботев са отсъдени 6 дузпи, като са вкарани 4, а са пропуснати 2 – от Г. Славков и Кр. Димитров.

^ Трима футболисти са отбелязвали голове в София и за двата отбора – Г. Аспарухов, Т. Зайцев и Г. Христов.

^ Автор на най-бързия гол е К. Костадинов от Ботев – в 1- ата минута при победата на Левски с 3:1 на 13 септември 1980 година.

^ В последната минута са отбелязани 6 гола • 4 от Левски и 2 от Ботев.

^ 2 автогола са отбелязани в полза на Левски: от К. Босаков и Р. Петров от Ботев.

^ Гол N° 100 на двубоите в столицата отбелязва М. Вълчев – в 21-ата минута при победата на Левски с 4:1 на 29 ноември 1983 година.

^ 12 чужденци са вкарали голове за Левски: Д. Драгич, С. Бардон, Р. Тиберканин, Д. Би- строн, Ж. Карлос, Д. Ортега, Д. Тасевски, Зе Соарес, Т. Калво, Г. Родригес, Л. Педро и Р. Проха- зка.

^ За Ботев е вкарал гол само един чужденец – Арт. Енрике.

^ Левски и Ботев са играли в 25-и кръг в столицата 4 мача, като сините са спечелили 3, а гостите един.

^През месец март двата тима са играли в столицата 10 мача, като Левски има 6 победи. 3 двубоя са завършили наравно ц един мач завършва с победа на Ботев.