Ботев допусна драматична загуба с 3:4 от Черно море в мач от 17-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра на стадион “Корабостроител” в морската ни столица, като предложи много емоции за зрителите.

През първата част падна само едно попадение, а след почивката имаше дъжд от попадения. Срещата ще се запомни и с доста спорното съдийство на съдийската бригада, която бе от Шумен и Разград.

След като домакините имаха гол аванс на почивката, още в първите минути през второто полувреме Иван Кирев изравни. Последва нов гол за варненци, който обаче бе доста дискусионен, тъй като имаше фаул в атака.

Милко Георгиев бързо възстанови равенството, а само минути по-късно главният съдия спести червен картон за играч на домакините. Със следващите си два удара към вратата домакините стигнаха до още два гола, а малко преди края Здравко Жилов фиксира крайното 4:3.

В следващия кръг Ботев приема ЦСКА-София, като този сблъсък противопоставя първия срещу втория във временното класиране. След загубата от Черно море и победата на ЦСКА-София над Левски, разликата между двата тима е 5 точки.