Локомотив Пловдив продължава да води подготовката си домакинството на Нефтохимик “на тъмно”. Тренировките на смърфовете са закрити за фенове и журналисти, а единственото, което се знае, че се провеждат на новозатревения тренировъчен терен “Кошарата”. Няма яснота и каква и колко е тежка или лека контузията на Кирил Котев, който бе изваден принудително от титулярния състав минути преди началото на мача с Верея. Всичко това е по желание на старши-треньорът на смърфовете Едуард Ераносян, който желае да не се вдига никакъв излишен шум около неговия отбор. Тактиката на арменеца явно дава резултата, защото смърфовете са на престижното четвърто място във временното класиране.