Ботев и Берое завършиха 1:1 в първия четвъртфинал от турнира за Купата на БФС при набор 1999. Двубоят се игра днес на изкуствения терен на базата в „Коматево“.

Попадението за канарчетата бе дело на Димитър Аврамов, който успя в 78′ да преодолее съпротивата на представящия се добре до този момент вратар на старозагорци Иван Гошев. Аврамов се оказа най-съобразителен в наказателното поле на гостите в създало се разбъркване след центриране от фаул. Пет минути преди края на редовното време Радослав Калчев от гостите успя да изравни резултата с попадение във вратата на жълто-черните, дошло след изпълнение на пряксвободен удар.

В предишния кръг „канарчетата“ се наложиха драматично над Марек, след като загубиха първата среща в Пловдив с 1:3, но на реванша съумяха да вземат своето и победиха с 4:1.

Главен съдия на двубоя бе  Владимир Недялков с помощници Атанас Делчев и Владимир Хубенов. Реваншът е на 15.12 в Стара Загора.