Секирово завърши историческия сезон в ЮИ Трета лига с победа над Сливен. Мачът бе от последния кръг и завърши с успех 2:0 за домакините, които бяха горещо подкрепяни от своите фенове.

След нулево първо полувреме Никола Лалев откри в 55-та минута. След корнер, сливенския вратар изби, последва удар, той отново го отрази, но съдията отсъди, че топката е преминала голлинията. Доста интересни моменти имаше и пред двете врати до края. Домакините пропуснаха доста ситуации. Петър Принджев пък уцели гредата на домакините в 85-та минута, след като направи същото и по-рано. В 88-та с гола си Стефан Рабаджийски постави точка на спора – 2:0.

След добър пролетен полусезон Секирово завърши на 14-то място с 40 точки, далеч от зоната на изпадащите и изпълни целта си – оставане в групата. Ако се гледа само класирането през пролетта тима ще бъде доста по-напред. Отборът от Раковски има на сметката си 11 победи, 7 равенства и 20 загуби (голова разлика 59:75).

29 май 2024 г., сряда, 19:00 ч / XXXVIII кръг:
Созопол (Созопол) - Карнобат (Карнобат)                   2:1 (1:0)
31 май 2024 г., петък, 18:00 ч / XXXVIII кръг:
Берое II (Стара Загора) - Атлетик (Куклен)                0:3 (0:0)
Асеновец 2005 (Асеновград) - Локомотив 1926 II (Пловдив)  2:1 (1:1)
1 юни 2024 г., събота, 17:00 ч / XXXVIII кръг:
Гигант (Съединение) - Димитровград 1947 (Димитровград)    3:2 (0:0)
1 юни 2024 г., събота, 18:00 ч / XXXVIII кръг:
Левски (Карлово) - Сокол (Марково)                        2:0 (1:0)
Несебър (Несебър) - Родопа Смолян (Смолян)                6:1 (3:0)