Спартак (Пловдив) спечели с 3:1 у дома срещу Загорец (Нова Загора) в мач от последния кръг в Югоизточната Трета лига и приключи сезона на третата позиция. С оглед на амбициите на ръководството кампанията може да се определи като неуспешна. Иначе резултатите на спартаклии бяха добри, но те не бяха достатъчни за постигането на поставената цел – изкачване във Втора лига. Очаквано кючукпарижани останаха 3-ти, след като сами изпуснаха лидерството, а днес Несебър и Саяна постигнаха домакински победи.

Срещата в събота се игра на стадион “Пловдив”. Гостите от Нова Загора започнаха мача по-добре и създадоха няколко добри ситуации, но ги пропуснаха и бяха наказани. В 17-та минута Мирослав Радев откри за Спартак, като така завърши първата част. Тодор Тодоров удвои в 54-та минута и мачът вървеше отлично за пловдивчани. Пламен Иванов върна интригата с попадение в 73-та минута. Тодоров обаче попари ипулса на гостите с трети гол само 2 минути след техния гол. До края на мача най-чистото положение бе за Загорец – голмайсторът на тима Пламен Иванов уцели гредата при добра ситуация.

Така Спартак (Пловдив) завърши неуспешния си сезон с победа над добър съперник. Тимът смени трима треньори през последната футболна година. Постигна 29 победи в 38 мача, записа 6 равенства и допусна 3 поражения (голова разлика 122:22). Само Саяна има повече победи  и само Несебър има по-малко загуби от спартаклии. Събраният актив от 93 точки отрежда на отбора 3-та позиция. Толкова има и Саяна, но хасковлии имат предимство в преките двубои. Шампион в групата е Несебър с 95 точки.

29 май 2024 г., сряда, 19:00 ч / XXXVIII кръг:
Созопол (Созопол) - Карнобат (Карнобат)                   2:1 (1:0)
31 май 2024 г., петък, 18:00 ч / XXXVIII кръг:
Берое II (Стара Загора) - Атлетик (Куклен)                0:3 (0:0)
Асеновец 2005 (Асеновград) - Локомотив 1926 II (Пловдив)  2:1 (1:1)
1 юни 2024 г., събота, 17:00 ч / XXXVIII кръг:
Гигант (Съединение) - Димитровград 1947 (Димитровград)    3:2 (0:0)
1 юни 2024 г., събота, 18:00 ч / XXXVIII кръг:
Левски (Карлово) - Сокол (Марково)                        2:0 (1:0)
Несебър (Несебър) - Родопа Смолян (Смолян)                6:1 (3:0)