Марица изигра последния си мач във професионалния футбол за тази календарна година. Кършакалии порещнаха в последния кръг от шампионата дубъла на Лудогоре и завършиха наравно 1:1. От следващия сезон пловдивчани ще са част от Трета лига, след като преди няколко кръга подпечата изпадането си. Жълто-сините завършиха шампионата с едва 30 точки, завоювани с 9 победи и 3 равенства. Пловдивчани доппуснаха цели 22 загуби, които им костваха изпадането.

За този мач от състава на Марица по различни причини отсъстваха Соломон Джеймс, Ифеани Дейвид, Стефан Попов, Ангел Пеев и Георги Трифонов, както и четиримата играчи, с които клубът вече се раздели. Мартин Газиев получи контузия на загрявката и като титуляр за втори пореден мач започна Даниел Беломачев.

Още във втората минута Веселин Марчев излезе очи в очи с вратаря на гостите, но имаше засада. Малко след това разградчани имаха добра ситуация, като топката бе избита от голлинията. Те стигнаха и до два неточни удара по-късно. В 38-та минута, след центриране, Атанас Ташолов засече опасно с глава, но топката излезе в аут. Две минути по-късно удар на Веселин Марчев бе спасен от вратаря Стоименов. В последната минута на полувремето “жълто-сините” имаха шанс за гол и от свободен удар, но стражът улови.

В 55-та минута Веселин Марчев след рейд стреля силно, вратарят успя да избие в корнер. В тези минути пловдивчани се настаниха трайно в половината на гостите, които стигнаха до един удар в ръцете на Петър Начев. В 70-та минута отново Марчев можеше да отбележи от близо след центриране на задна греда. Петър Начев закова топката след свободен удар за Лудогорец две минути по-късно. В 72-та минута влезлият преди няколко минути юноша Наско Христев отне топка от защитник в наказателното поле и намери чудесно Веселин Марчев, който се завъртя, смени посоката и отбеляза за 1:0. В 81-та минута рефера отсъди дузпа за гостите, която бе оспорвана от домакините. Освен за самата дузпа маричани имаха претении за пропусната засада на играч на Лудогорец при същата ситуация. Бранимир Костадинов реализира наказателния удар и изравни. До края на срещата пловдивчани имаха два шанса за попадение, но такова не падна и срещата завърши наравно.

През второто полувреме в игра влязоха още петима юноши на клуба – Наско Христев, Николай Иванов, Емилео Макавеев, Симеон Сираков и Виктор Петков, който замени на вратата Петър Начев. Младите играчи от школата на Марица се представиха добре, а Наско Христев записа асистенция.

Марица завършва сезона на 17-то място с актив от 30 точки. През последните три сезона отборът бе конкурентоспособен въпреки финасовите затруднения. Показа привлекателен футбол, силен колектив и остави отпечатък с представянето си, на което днешният мач слага точка, коментираха от клуба.

МАРИЦА: Петър Начев (Виктор Петков), Даниел Беломачев (Николай Иванов 65′), Атанас Ташолов, Илиян Йорданов, Радослав Мицев, Милен Танчев, Христиан Димитров (Наско Христев 65′), Олджай Алиев (Емилео Макавеев 82′), Станислав Маламов, Валери Домовчийски – капитан (Симеон Сираков), Веселин Марчев. РЕЗЕРВИ: Красимир Лютов, Тервел Михалски, Илиян Пиронков, Мартин Газиев. Треньор: Кирил Андонов

ЛУДОГОРЕЦ II: Златомир Стоименов, Димитър Господинов, Бранимир Костадинов – капитан, Симеон Шишков, Кристиян Иванов, Райан Иванов, Никола Тодоров, Димитър Иванов, Костадин Димитров, Джан Ниязи (Александър Ангелов 80′), Давор Илиев. РЕЗЕРВИ: Пламен Пенев, Дениз Хаджиев. Треньор: Захари Сираков

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Райан Иванов (Л)

Съдийски екип: ГС: Владимир Кирилов – Плевен, АС1: Мартин Мачев – Плевен, АС2: Венцислав Банчев – Ловеч, 4-ТИ: Стилян Колев – В.Търново, СН: Йосиф Ронков – Габрово