Атлетик (Куклен) победи с минималното 1:0 Спартак (Пловдив) в мач от 35 кръг в ЮИ Трета лига, който се игра на стадиона в Куклен, предаде репортер на PlovdivDerby.com. Теренът, макар и поддържан, бе доста тежък и на места наводнен заради дъждовете от последните дни. Пловдивчани трябваше задължително да спечелят мача, за да запазят шансове за първото място, даващо право на промоция във Втора лига, но те го загубиха. Поражението е трето за Спартак през този сезон. Кючукпарижани записват втора поредна издънка след домакинското равенство (в Марково) срещу Ботев II в предишния кръг. Феновете на домакините пък логично останаха много доволни от победата на своите.

И двата тима имаха положения в мача. Контрите на домакините определено затрудняваха спартаклии. Те пък от своя страна създаваха натиск над противника си в определени епизоди на мача. “Баските” играха по-сърцато, докато “гладиаторите” не показаха потенциала си.

В антигерой за Спартак се превърна Димитър Пройчев, който имаше нещастието да си отбележи автогол, а по-късно бе изгонен и остави съотборниците си с човек по-малко. Попадението падна в най-неподходящия момент за “гладиаторите” – в продължението на първата част. Голът падна след центриране от корнер и рикошет, а при попадението играч на домакините бе контузен от бранител на Спартак. Само 7 минути след подновяването на играта Пройчев спря с нарушение откъсващ се състезател на домакините  при тяхна контраатака и получи директен червен картон, оставяйки своя тим с човек по-малко. В 70-та минута численото равенство на терена бе възстановено, след като Александър Христев получи втори жълт картон за задържане и също напусна игра. Към края на мача фуболът бе малко. Гостите опитаха натиск, но той бе хаотичен, а изсипаните топки в наказателното поле на домакините рядко водеха до добри положения. Рефера назначи дълго продължение на мача, а в 5-та минута от него звездата на пловдивчани Тодор Тодоров също беше изгонен с директен червен кратон за удар без топка на играч на “баските”.

Така Спартак се свлече на 3-то място в класирането. Начело излезе Несебър, който обърна с 2:1 у дома Саяна в дербито на кръга. Атлетик (Куклен) излезе 9-ти с 49 точки.

Интересен коментар във фен-страницата на клуба направи изпълнителният директор на Спартак Денис Хасан, който в коментар заяви: “Пичове… вината е моя, боли ни всички, беше хубаво да мечтаем, но е ясно, че младите момчета се огънахМе ! Съжалявам, че ви родихме мечти и амбиции, явно не сме готови ….”

В следващия кръг и двата тима играят с отбори от дъното – “баските” гостуват на Ямбол, а “гладиаторите” са домакини на Карнобат.

15 май 2024 г., сряда, 18:00 ч / XXXV кръг:
Димитровград 1947 (Димитровград) - Левски (Карлово)       2:0 (0:0)