Житница победи с 1:2 Спартак (Болярци) в мач от предпоследния кръг в първата шестица на “А” ОФГ. Мачът се игра в Пловдив, на терена до СУ “Св.Седмочисленици” в ЖК Тракия. Петър Кундурджийски откри в 20-та минута, като така завърши първата част. В 61-та минута Петьо Бунтов удвои. Символичните домакини намалиха 15 минути по-късно. Вратарят на Житница Николай Чалъков спаси доста положения, които спартаклии създадоха, а в крайна сметка съставът на Венцислав Павлов спечели.

Спартак (Болярци) вече си осигури втората позиция в шампионата, а играчите на тима получиха купата за своето класиране. Отборът постигна 6 победи в 9 мача до тук в първата шестица и заслужи сребърните медали през този сезон.

Житница заема 6-то място в класирането, като при евентуална победа в последния кръг могат да се изкачат дори с две позиции напред.

В последния кръг Житница е домакин на шампиона Марица (Милево), а Спартак (Болярци) гостува на Тракия (Стамболийски).

11 май 2024 г., събота, 18:00 ч / XXVII кръг:
Дълго поле (Дълго поле) - Тракия 06 (Стамболийски)        3:1
Марица (Милево) - Борислав 2009 (Първомай)                4:0
11 май 2024 г., събота, 18:30 ч / XXVII кръг: