Изпадналата миналия кръг от Втора лига Марица записа поредна загуба у дома. Този път кършакалии бяха победени на собствен терен от Черноморец Балчик. Срещата бе от 32 кръг на Втора лига. Двата тима изиграха равностоен, но нервен мач, в който гостите се възползваха от обсоятелствата в течение на срещата и спечелиха.

През втората част в игра влезе юношата Ангел Пеев, след като дълго време се възстановяваше от контузия. Дебют в мъжкия футбол записа и друг юноша – Николай Иванов от набор 2006.

Марица бе по-активния тим през целия мач, докато гостите играха по-затворено и разчитаха на контри чрез бързите си бразилски крила, които създадоха доста главоболия на пловдивската защита. От своя страна пловдивчани имаха няколко голови положения, които не успяха да реализират.

Съдийската бригада не се справи с двубоя, като допуснаха играта да се изнерви чрез провокации и особено към края на срещата да загрубее.

Положенията през първата част не бяха много. “Жълто-сините” създадоха няколко интересни ситуации, които не успяха да завършат по най-добрия начин. Гостите се отчетоха с 2-3 неточни удара, а при едно центриране от самата аут линия топката облиза гредата. В 28-та минута неразчетено връщане на топката назад изведе играч на гостите в добра позиция и той нахлу в наказателното поле, след което бе спрян с цената на наказателен удар. Той бе реализиран от Касиано Бузон и гостите излязоха напред резултата. Най-доброто положение за Марица дойде в последната минута на полувремето, когато Валери Домовчийски получи топката в трудна ситуация и прехвърли технично вратаря, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

И през втората част положенията не бяха много. 55-та минута се оказа решаваща за крайния изход на мача. Тогава Атанас Ташолов бе покосен пред своето наказателно поле с груб фаул, а бранителят на Марица отговори на провокацията и получи директен червен картон. До събитията на терена се стигна сякаш логично с оглед качеството на съдийството, което нагнети напрежение в иначе коректният до едно време двубой. Мартин Газиев бе заменен малко по-късно, а на полувремето друг бранител – Димитър Аврамов също излезе от игра. След отстраняването на Ташолов отбраната на Марица съвсем оредя и бързите контри на гостите се оказаха сериозно изпитание за нея. Въпреки численото неравенство “жълто-сините” имаха своите моменти. Валери Домовчийски с глава не успя да обележи след дълъг тъч, а по-късно Соломон Джеймс от доста трудна ситуация на метри от вратата, не съумя да нанесе точен удар във въздуха. Ифеани Дейвид изби топката от голлинията на Марица малко по-късно. В 75-та минута Алекс Наков удвои резултата след самостоятелен рейд през вече разредената отбрана на Марица. До края на мача играта бе нервна и разпокъсана, без видимо надмощие на един от двата тима, а резултатът не се промени и гостите си тръгнаха с победа.

До края на сезона за Марица остават два мача – гостуване на Литекс и домакинство на Лудогорец II в последния кръг.

МАРИЦА: Петър Начев, Атанас Ташолов, Димитър Аврамов (Ифеани Дейвид 45′), Мартин Газиев (Ангел Пеев 73′), Соломон Джеймс, Милен Танчев, Стефан Попов (Олджай Алиев 57′), Христиан Димитров (Георги Трифонов 45′), Станислав Маламов, Валери Домовчийски © (Николай Иванов 81′), Веселин Марчев. РЕЗЕРВИ: Илия Николов, Илиян Йорданов, Симеон Сираков, Теодор Андреев. Треньор: Кирил Андонов

ЧЕРНОМОРЕЦ (Балчик): Галин Григоров, Наско Янков ©, Ивайло Минчев, Йордан Радев, Владислав Георгиев, Нджомганг Фонкеу (Радиян Илиев 83′), Стефан Митев, Касиано Бузон (Петър Иванов 83′), Джорджио Димитров (Алекс Наков 62′), Иван Томов (Теодор Тотев 70′), Аджеил Невес. РЕЗЕРВИ: Стамен Бояджиев. Треньор: Венцислав Желев/Ели Маркес

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Соломон Джейсм, Мартин Газиев, Милен Танчев, Ифеани Дейвид (М); Джорджио Димитров, Аджеил Невес (Ч)

ЧЕРВЕН КАРТОН: Атанас Ташолов (М) – 55′