Юношите на Локомотив Пловдив нанесоха тежка загуба на градския си съперник Ботев Пд и ги разгромиха с 0:4 насред базата на канарчетата в Коматево! Срещата бе от Елитната юношеска група до 16 години.

Категорична победа за възпитаниците на Даниел Димитров, които демонстрираха добър футбол през всичките 90 минути и надиграха напълно своя съперник.

Домакините стартираха по-активно срещата. Гостите пък останаха с човек по-малко в 20-ата минута. Вратарят на Ботев излезна да пресече далечно подаване, размина се с топката, а след това повали играч на Локомотив. Главният съдия изгони с директен червен картон стража на Ботев.

От последвалия фаул Махир Шерифов стреля директно, а състезател на “жълто-черните” прати топката в своята врата за 1:0. В 41-ата минута “черно-белите” удвоиха своята преднина. Махир Шерифов с удар от дистанция направи 2:0.

В самото начало на втората част Марин Раленеков покачи на 3:0. Крайното 4:0 оформи Тодор Гергишанов. Футболистът на Локомотив реализира красиво попадение директно от корнер, съобщават от ПФК Локомотив.

“Черно-белите” пропуснаха още редица изгодни шансове пред вратата на гостите, а Иван Байловски нацели веднъж и гредата.