След три сезона във Втора лига “Марица” изпадна. Отборът допусна тежка загуба с 5:0 при гостуването си на “Монтана” в мач от 31-ви кръг от шампионата във Втора лига. “Жълто-сините” изиграха слаб мач и го загубиха заслужено.

Домакините вкараха два бързи гола чрез Кевин Беманга в 7-та минута и Филип Ежике в 19-та и си направиха мача лесен, а в 34-та Костадин Илиев на практика реши мача с трети гол. До края на мача тимът на “Монтана” стигна до още две попадения. Илия Русинов в 54-та и Владислав Цеков в 86-та минути се разписаха.

Загубата оставя “Марица” на 17-то място с 28 точки, като тима губи мястото си във Втора лига. В следващия кръг “Марица” е домакин на “Черноморец” (Балчик), а в последните два кръга до края на сезона пловдивчани ще гостуват на “Литекс” и ще домакинстват на “Лудогорец” II.

МАРИЦА: Петър Начев, Атанас Ташолов, Мартин Газиев (Христиан Димитров 78′), Димитър Аврамов, Милен Танчев, Соломон Джеймс, Станислав Маламов (Олджай Алиев 75′), Стефан Попов (Свилен Щерев 45′), Янко Ангелов (Ифеани Дейвид 45′), Веселин Марчев ©, Георги Трифонов (Валери Домовчийски 56′). РЕЗЕРВИ: Илия Николов, Илиян Йорданов, Симеон Сираков, Димо Бакалов