Отборът на Марица (Пловдив) спечели за рекорден 10-и пореден път титлата на България. Момичетата на Борислав Крачанов се наложиха като гости на ЦСКА с 3:0 (25:17, 25:20, 25:15) в мач №3 от финалната серия на Национална Волейболна DEMAX+ лига за жени, игран тази вечер в зала “Христо Ботев” в София.

По този начин Марица спечели финалната серия с 3-0 победи и защити титлата си. От друга страна ЦСКА за трета поредна година остават със сребърните медали от шампионата. Бронза пък завоюва тимът на Левски София, който спечели серията си срещу Славия с 2-0 победи.

В началото на първия гейм на срещата Марица бързо поведе с 2:0 след контраатака-пайп на Добрина Христоскова и атака в аут на Емилета Рачева от ЦСКА. “Червените” успяха да изравнят при 3:3 след две поредни атаки на Александра Съйкова, но шампионките си върнаха веднага преднината при 5:3 след нова атака на Христоскова и отлична блокада на Борислава Съйкова. Разликата нарасна до 8:4 след нов блок на Борислава Съйкова и силна контра на Ива Дудова, което накара треньорката на ЦСКА Юлия Иванова да вземе прекъсване. Въпреки това, преднината на пловдичанки стана 12:4 след нови силни изяви на Борислава Съйкова и две грешки на домакините. Постепенно ЦСКА намали изоставането си до 8:13 след грешка на Ива Дудова и контра на Кая Николова. Марица отново увеличи предимството си до 18:11 след грешка на разпределителката на ЦСКА Димана Иванова и нов аут на Емилета Рачева. Момичетата на Борислав Крачанов запазиха аванса си до 21:14 след успешна блокада на Виктория Коева, след което спокойно спечелиха гейма с 25:17 след атака на Мария Кривошийска.

Марица дръпна и на старта на втората част с 4:2 след две атаки на Ива Дудова. ЦСКА веднага изравни при 4:4 след атака през центъра на Александра Съйкова и контра блок-аут на Александра Костадинова. Нова атака на Добрина Христоскова и блокада на Борислава Съйкова и 6:4 за шампионките. “Червените” отново стигнаха до равенство при 7:7 след пусната топка на разпределителката Димана Иванова. Равенството се запази до 9:9, след което домакините поведоха с 12:9 след нови отлични изяви на Александра Съйкова и Димана Иванова, което принуди Борислав Крачанов да вземе тайм-аут. Но въпреки това, последва блокада на Съйкова и 13:9. Пловдичанки моментално изравниха при 13:13 след три грешки на армейките и пускане на разпределителката Лора Славчева. Маричанки отново си върнаха предимството при 18:15 след атака на Ива Дудова и две поредни блокади на Борислава Съйкова. Двата тима продължиха равностойно до 22:18, след което Марица без проблеми затвори гейма в своя полза при 25:20 след контра на Христоскова.

И третия гейм започна с преднина за Марица – 4:1 след атака на Виктория Коева, аут на Емилета Рачева от домакините и ас на Мария Кривошийска. Предимството на маричанки нарасна до 8:2 след силна серия от сервиси. Двата отбора продължиха равностойно до 13:7 след нова успешна атака на Виктория Коева. ЦСКА успя да намали изоставането си до 12:14 след атака на Емилета Рачева и ас на влязлата като резерва Рая Евлогиева. Последваха силна атака на Ива Дудова и технично пускане от втора линия на Виктория Коева и 16:12. След прекъсването за Юлия Иванова и “червените”, последва нова контра на Дудова и 17:12 за Марица. Разликата стана 19:13 след атака в аут на Александра Съйкова от домакините. Маричанки задържаха аванса си до 21:15 след контра през центъра на Мария Кривошийска, след което спечелиха гейма с убедителното 25:15 при серия от сервиси на Борислава Съйкова и успешна игра в атака на Ива Дудова, а с това и мача с 3:0 и рекордната си 10-а поредна титла на България.